Ամառային երկրորդ խաղեր

ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐ

 

 

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐ

 

Համահայկական ամառային երկրորդ խաղերն անցկացվել են 2001թ.-ի օգոստոսի 28-ից սեպտեմբերի 5-ը,  ք. Երևանում:

 

 

Խաղեր

 

Մասնակից երկրներ

 

Մասնակից քաղաքներ

 

Մարզաձևերի քանակը

 

Մասնակիցների քանակը

Այդ թվում

Հայաստան

արտերկիր

II

27

82

9

1419

464

955

 

 

ՈՂՋՈՒՅՆԻ ԽՈՍՔ

ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ  ՆԱԽԱԳԱՀ

ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԻ ՈՂՋՈՒՅՆԻ ԽՈՍՔԸ

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻ

ԲԱՑՄԱՆ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ

 

Հարգելի հայրենակիցներ,
Հարգարժան հյուրեր,

Ջերմորեն ողջունում եմ Երկրորդ համահայկական խաղերի մասնակիցներին և հյուրերին:

Համահայկական խաղերը մեր ժողովրդի կյանքում արդեն գրավել են իրենց հատուկ տեղը` դառնալով ազգային միասնության ինքնատիպ գործոն: Դրա վառ արտահայտությունն են Երկրորդ համահայկական խաղերի աշխարհագրական լայն ընգրկումը և մասնակիցների մեծ թիվը: Հատկանշական է, որ Համահայկական խաղերն արդեն ձևավորում են իրենց ավանդույթներն ու նորաստեղծ պատմությունը:

Համոզված եմ, որ հայրենիքի միավորող ոգին և սպորտային արդար մրցակցությունը նոր ու հզոր լիցքեր են հաղորդելու բոլորիս և հատկապես երիտասարդությանը:

Մաղթում եմ ձեզ մարզական հաջողություններ, մարտական տրամադրություն և հաղթական ոգի:

Այսօր` 2001 թվականի օգոստոսի 18-ին, Երկրորդ համահայկական խաղերը հայտարարում եմ բացված:

  

 

ԿԱԶՄԿՈՄԻՏԵԻ ԿԱԶՄ

 

ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՈՐՈՇՈՒՄ

22 փետրվարի 2001թ. No 126

Համահայկական երկրորդ խաղերն անցկացնելու նպատակով

ստեղծել կազմկոմիտե հետևյալ կազմով

 

 

1.      Ռ. Շառոյան

-ՀՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և սպորտի նախարար (կազմկոմիտեի նախագահ)

2.      Ի. Զաքարյան

-ՀՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և սպորտի նախարարի տեղակալ (կազմկոմիտեի նախագահի տեղակալ )

3.      Հ. Բեգլարյան            

-ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի առաջին տեղակալ

4.      Կ. Արեյան

-ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի տեղակալ

5.      Ռ. Զարգարյան

-ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի տեղակալ

6.      Ա. Մարտիրոսյան

-ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ

7.      Լ. Յոլյան

-ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ

8.      Ա. Պետրոսյան

-ՀՀ առևտրի և արդյունաբերության նախարարի տեղակալ

9.      Պ. Սաֆարյան

-ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ

10.  Հ. Վարյան

-ՀՀ ներքին գործերի նախարարի տեղակալ

11.  Է. Միլիտոնյան

-ՀՀ կառավարությանն առընթեր տեղեկատվության և գրահրատարակչության վարչության պետ

12.  Ֆ. Զաքարյան

Երևանի քաղաքապետի տեղակալ

13.  Կ. Հայրապետյան

-ՀՀ Կառավարության աշխատակազմի սոցիալական հարցերի վարչության պետ

14.  Ա. Մելիք-Շահնազարյան

-Կուբայի Հանրապետությունում և Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգներում ՀՀ Արտակարգ և լիազոր դեսպան

15.  Ա. Գրիգորյան

Հայաստանում Քրիստոնեության` Պետական  կրոն հռչակման 1700 ամյակի տոնակատարության միջոցառումներ կազմակերպող հանձնաժողովի քարտուղար

16.  Վ. Առաքելյան

-ՀՀ ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի ռեկտոր

17.  Թ. Պետրոսյան

-ՀՀ կառավարության  աշխատակազմի տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման վարչության գլխավոր մասնագետ

18.  Ա. Գրիգորյան

-ՀՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և սպորտի հարցերով վարչության պետ

19.  Գ. Գևորգյան

-§Հայֆիլմ¦ կինոստուդիայի տնօրեն

20.  Հ. Աշուղյան

-Ռեժիսոր-բեմադրիչ

21.  Կ. Վարդանյան

-ՀՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և սպորտի նախարարի խորհրդական   

(կազմկոմիտեի պատասխանատու քարտուղար)

 

 

ՄԱՍՆԱԿԻՑ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ՔԱՂԱՔՆԵՐ

 

 

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ/ՔԱՂԱՔՆԵՐ

ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

ՔԱՂԱՔ

1.      ԱՄԵՐԻԿԱՅԻ ՄԻԱՑՅԱԼ ՆԱՀԱՆԳՆԵՐ

1. ԼՈՍ ԱՆՋԵԼԵՍ

2.ԳԼԵՆԴԵԼ

3.ԴԵՏՐՈՅԹ

4.ՍԱՆ ՖՐԱՆՑԻՍԿՈ

5.ՎԱԼԼԵՅ

6.ՓԱՍԱԴԵՆԱ

7.ՖԻԼԱԴԵԼՖԻԱ

2.      ԱՎՍՏՐԱԼԻԱ

1.ՍԻԴՆԵՅ

3.      ԱՐԳԵՆՏԻՆԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԲՈՒԵՆՈՍ ԱՅՐԵՍ

2.ԿՈՐԴՈԲԱ

4.      ԲԵԼԱՌՈՒՍԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ՄԻՆՍԿ

5.      ԲԵԼԳԻԱՅԻ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԲՐՅՈՒՍԵԼ

6.      ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԴԱՇՆԱՅԻՆ

ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ՔՅՈԼՆ

2.ՖՐԱՆԿՖՈՒՐՏ

7.      ԵԳԻՊՏՈՍԻ ԱՐԱԲԱԿԱՆ

ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԱԼԵՔՍԱՆԴՐԻԱ

2.ԿԱՀԻՐԵ

8.      ԵԹՈՎՊԻԱՅԻ ԴԱՇՆԱՅԻՆ

ԺՈՂՈՎՐԴԱՎԱՐԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԱԴԻՍ ԱԲԵԲԱ

9.      ԷՍՏՈՆԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ՏԱԼԼԻՆ

10.  ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ՍՏԱՄԲՈՒԼ

11.  ԹՈՒՐՔՄԵՆՍՏԱՆ

1.ԱՇԳԱԲԱԴ

12.  ԻՏԱԼԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ՎԵՆԵՏԻԿ

13.  ԻՐԱՆԻ ԻՍԼԱՄԱԿԱՆ

ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԹԵՀՐԱՆ

2.ՍՊԱՀԱՆ

14.  ԼԻԲԱՆԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԲԵՅՐՈՒԹ

15.  ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ

ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ՇՈՒՇԻ

2.ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ

16.  ԿԱՆԱԴԱ

1.ՄՈՆՐԵԱԼ

2.ՏՈՐՈՆՏՈ

17.  ԿԻՊՐՈՍԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԼԱՐՆԱԿԱ

2.ՆԻԿՈՍԻԱ

18.  ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԱԲՈՎՅԱՆ

2.ԱՊԱՐԱՆ

3.ԱՐԹԻԿ

4.ԱՐՄԱՎԻՐ

5.ԱՐԱՐԱՏ

6.ԱՐՏԱՇԱՏ

7.ԱՇՏԱՐԱԿ

8.ԲԵՐԴ

9.ԳԱՎԱՌ

10.ԳՅՈՒՄՐԻ

11.ԳՈՐԻՍ

12.ԴԻԼԻՋԱՆ

13.ԵՐԵՎԱՆ

14.ԷՋՄԻԱԾԻՆ

15.ԻՋԵՎԱՆ

16.ԿԱՊԱՆ

17.ՀՐԱԶԴԱՆ

18.ՃԱՄԲԱՐԱԿ

19.ՄԱՍԻՍ

20.ՄԱՐՏՈՒՆԻ

21.ՄԵՂՐԻ

22.ՆՈՐ ՀԱՃՆ

23.ՉԱՐԵՆՑԱՎԱՆ

24.ՍԵՎԱՆ

25.ՍԻՍԻԱՆ

26.ՎԱՆԱՁՈՐ

27.ՎԱՐԴԵՆԻՍ

28.ՔԱՋԱՐԱՆ

19.  ՀՈՒՆԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԱԹԵՆՔ

2.ՍԱԼՈՆԻԿ

20.  ՀՈՒՆԳԱՐԻԱ

1.ԲՈՒԴԱՊԵՇՏ

21.  ՄԵԾ ԲՐԻՏԱՆԻԱՅԻ ԵՎ ՀՅՈՒՍԻՍԱՅԻՆ ԻՌԼԱՆԴԻԱՅԻ ՄԻԱՑՅԱԼ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԼՈՆԴՈՆ

2.ՄԱՆՉԵՍՏՐ

22.  ՆԻԴԵՐԼԱՆԴՆԵՐԻ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԱԼՄԵԼՈ

23.  ՇՎԵԴԻԱՅԻ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ

1.ՎԱՍՏԵՐԱՍ

24.  ՇՎԵՅՑԱՐԻԱՅԻ ՀԱՄԱԴԱՇՆՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԼՈԶԱՆ

24.  ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԴԱՇՆՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԿԱԶԱՆ

2.ԿՈՒՐՍԿ

3.ՄՈԶԴՈԿ

4.ՆԻԺՆԻ ՆՈՎԳՈՐՈԴ

5.ՍՈՉԻ

25.  ՍԻՐԻԱՅԻ ԱՐԱԲԱԿԱՆ

ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ԴԱՄԱՍԿՈՍ

2.ՀԱԼԵՊ

26.  ՎՐԱՍՏԱՆ

1.ԱԽԱԼՑԽԱ

2.ԱԽԱԼՔԱԼԱՔ

3.ԲԱԹՈՒՄԻ

4.ԹԲԻԼԻՍԻ

5.ՆԻՆՈԾՄԻՆԴԱ

27.  ՈՒՐՈՒԳՎԱՅԻ ԱՐԵՎԵԼՅԱՆ

ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ՄՈՆՏԵՎԻԴԵՈ

28.  ՖՐԱՆՍԻԱՅԻ  ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.ՄԱՐՍԵԼ

2.ՆԻՑՑԱ

3.ՓԱՐԻԶ

28

82

 

 

 

ՄՐՑԱՎԱՐԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ԿԱԶՄ

 

2001Թ. ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ՄՐՑԱՎԱՐԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ԿԱԶՄ

 

Գլխավոր մրցավար

Գրիգորյան Արմեն

Գլխ. մրցավարի տեղակալ

Բուռնազյան Բագրատ

Գլխ. մրցավարի տեղակալ

Փիլոյան Վանիկ

Գլխ. մրցավարի տեղակալ

Նազարյան Արտաշես

Գլխ. մրցավարի տեղակալ

Բալայան Գարիկ

Գլխ. մրցավարի տեղակալ

Գաբրիելյան Դերենիկ

Գլխ. մրցավարի տեղակալ

Թորոյան Ռաֆայել

Գլխավոր քարտուղար

Միրզոյան Անժելա

Քարտուղար

Մելիքյան Մարկ

Անդամ

Ջանիբեկյան Ռոբերտ

Անդամ

Ասատրյան Ռուբիկ

 

 

ՋԱՀԱԿԻՐ

Ելենա Շակիրովա-Բունիաթյանց

Բասկետբոլիստուհի։ Բարսելոնայի (Իսպանիա)

25-րդ օլիմպիական խաղերի չեմպիոն: 

 

ԲԵՄԱԴՐԻՉ ՌԵԺԻՍՈՐ

Հրաչյա Աշուղյան

Սցենարի հեղինակ և բեմադրող ռեժիսոր, արվեստի վաստակավոր գործիչ, պետական մրցանակի դափնեկիր(1985թ.), ՀՀ ժողովրդական արտիստ(2006թ.):

 

 

  

 

 

ՄԱՐԶԱՁևԵՐ ԵՎ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐ

 

 

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻ ԾՐԱԳՐՈՒՄ ԸՆԴԳՐԿՎԱԾ ՄԱՐԶԱՁԵՎԵՐ

 

1.   ԱԹԼԵՏԻԿԱ

2.   ԲԱՍԿԵՏԲՈԼ

3.   ԹԵՆԻՍ

4.  ԼՈՂ

5.  ՄԻՆԻ ՖՈՒՏԲՈԼ

6.   ՇԱԽՄԱՏ

7.   ՍԵՂԱՆԻ ԹԵՆԻՍ

8.   ՎՈԼԵՅԲՈԼ

9.  ՖՈՒՏԲՈԼ

 

 

 

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐՈՒՄ

ՄՐՑԱՆԱԿԱՅԻՆ ՏԵՂԵՐ ԳՐԱՎԱԾ

ՄԱՐԶԻԿ – ՄԱՐԶՈՒՀԻՆԵՐԸ ԵՎ ԹԻՄԵՐԸ

 

 

ԱԹԼԵՏԻԿԱ

ԿԱՆԱՅՔ

ՎԱԶՔ 100մ

1

ՂԱԶԱՐՅԱՆ ՄԱՐԻՆԵ

ՎԱՆԱՁՈՐ

2

ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ ՍՈՆԱ

ԿԱՊԱՆ

3

ՉՈՊԱՆՅԱՆ ՌՈՒԶԻԿ

ԲԵՅՐՈՒԹ

 

ՎԱԶՔ 200մ

1

ՂԱԶԱՐՅԱՆ ՄԱՐԻՆԵ

ՎԱՆԱՁՈՐ

2

ԲՈՒԼՂԱԴԱՐՅԱՆ ԳԱՅԱՆԵ

ՎԱՆԱՁՈՐ

3

ՉԱԳՐԻՍ ԼԻԼԻԱՆԱ

ԵՐԵՎԱՆ

 

ՎԱԶՔ 400մ

1

ՄԻԿՈՅԱՆ ՔՐԻՍՏԻՆԵ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՋԱՎԱՐՅԱՆ ՄԵՐԻ

ՎԱՆԱՁՈՐ

3

ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆ ԱՆԺԵԼԱ

ՎԱՆԱՁՈՐ

 

ՎԱԶՔ 3000մ

1

ՋԱՎԱՐՅԱՆ ՄԵՐԻ

ՎԱՆԱՁՈՐ

2

ԱՎԱԳՅԱՆ ԱՆԱՀԻՏ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՀԱՄԲԱՐՁՈՒՄՅԱՆ ՆՈՒԲԱՐ

ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ

 

 

 

 

 ՀԵՌԱՑԱՏԿ

1

ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆ ԼԻԱՆԱ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՑԱՊԼԻՆԱ ՍՎԵՏԼԱՆԱ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՀԱԽՈՅԱՆ ԷՄՄԱ

ՎԱՆԱՁՈՐ

 

 ԳՆԴԻ ՀՐՈՒՄ

1

ՊՈՂՈՍՅԱՆ ՏԱՏՅԱՆԱ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԳԵՎՈՐԳՅԱՆ ՌԻԹԱ

ԲԵՅՐՈՒԹ

3

ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ

ԳՅՈՒՄՐԻ

 

 

 ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

ՎԱԶՔ 100մ

1

ՍԱՐԳՍՅԱՆ ՄԵՐՈՒԺԱՆ

ԿԱՊԱՆ

2

ՍԻՄՈՆՅԱՆ ԱՐՏԱՇ

ԳՅՈՒՄՐԻ

3

ԱՂԱՍՅԱՆ ԱՐՄԵՆ

ԳՅՈՒՄՐԻ

 

ՎԱԶՔ 200մ     

1

ՄԱՆՈՒԿՅԱՆ ՌՈՄԱՆ

ԹԲԻԼԻՍԻ

2

ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ՎԱՀԵ

ԳՅՈՒՄՐԻ

3

ՀԱՅՐԱՊԵՏՅԱՆ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ

ԵՐԵՎԱՆ

                         

ՎԱԶՔ 400մ

1

ՄԱՆԳԱՍԱՐՅԱՆ ԷԴՈՒԱՐԴ

ԹԵՀՐԱՆ

2

ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ՎԱՀԵ

ԳՅՈՒՄՐԻ

3

ԱՌԱՔԵԼՅԱՆ ԱՎԵՏԻՔ

ԵՐԵՎԱՆ

 

 

 ՎԱԶՔ 1500մ

 

1

ՄԻԿՈՅԱՆ ՌՈԲԵՐՏ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԱՍՐՅԱՆ ԱՐՄԵՆ

ՄԱՍԻՍ

3

ՊՈՂՈՍՅԱՆ ՍԵՐԳԵՅ

ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ

 

 

 

 ՎԱԶՔ 5000մ

1

ՄԻԿՈՅԱՆ ՌՈԲԵՐՏ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԱՍՐՅԱՆ ԱՐՄԵՆ

ՄԱՍԻՍ

3

ՄԱՄԻԿՈՆՅԱՆ ՀԱՄԱԶԱՍՊ

ԹԲԻԼԻՍԻ

 

 ՎԱԶՔ  4 X 100մ

1

ՎԱՆԱՁՈՐ 1

2

ՎԱՆԱՁՈՐ 2

3

ԿԱՊԱՆ

 

 

 ՀԵՌԱՑԱՏԿ

1

ՍԱՐԳՍՅԱՆ ՄԵՐՈՒԺԱՆ

ԿԱՊԱՆ

2

ՍԱՐԳՍՅԱՆ ՄԱՐԱՏ

ԿԱՊԱՆ

3

ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ ՀՈՎՀԱՆՆԵՍ

ԳՅՈՒՄՐԻ

 

 ԳՆԴԻ ՀՐՈՒՄ

1

ՍԱՀԱԿՅԱՆ ԱՐԱՄ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԿԱՐԴԱԼՅԱՆ ՎԱՆԻԿ

ՎԱՆԱՁՈՐ

3

ՄԵԼԻՔՍԵԹՅԱՆ ՍՈՍ

ԵՐԵՎԱՆ

 

 

 ԲԱՍԿԵՏԲՈԼ

 ԿԱՆԱՅՔ

1

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԳՅՈՒՄՐԻ

3

ԹԵՀՐԱՆ

 

  ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

1

ՎԱԼԼԵՅ

2

ՍՈՉԻ

3

ԳԼԵՆԴԵԼ

 

 ԹԵՆԻՍ

 ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

 ԶՈՒԳԱԽԱՂԵՐ

1

ՍՈՖՅԱՆ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ – ԶՈՀՐԱՆՅԱՆ ՀԱՅԿ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ԱԼԵՔՍԱՆԴՐ – ԲԱԲԱՅԱՆ ԴԱՎԻԹ

ԲԵՅՐՈՒԹ,ԵՐԵՎԱՆ

3

ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ԱՐԹՈՒՐ – ՀԱԿՈԲՅԱՆ ՀԱՅԿ

ԵՐԵՎԱՆ

 

 ՄԵՆԱԽԱՂԵՐ

1

ՍՈՖՅԱՆ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՀԱԿՈԲՅԱՆ ՀԱՅԿ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ԱԼԵՔՍԱՆԴՐ

ԲԵՅՐՈՒԹ

 

 ԿԱՆԱՅՔ

 ԶՈՒԳԱԽԱՂԵՐ

1

ՍՈՒՔԻԱՍՅԱՆ ՆԱՐԻՆԵ – ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԴԱՎԹՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ – ԱՌԱՔԵԼՈՎԱ ՄԱՐԻԱ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՋԱԿԻԵՎԱ ԵԼԵՆԱ – ԲԱԲԱՅԱՆ ՏԱԹԵՎ

ՄՈՍԿՎԱ, ԵՐԵՎԱՆ

 

 ՄԵՆԱԽԱՂԵՐ

1

ՍՈՒՔԻԱՍՅԱՆ ՀԵՐՄԻՆԵ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԱՌԱՔԵԼՈՎԱ ՄԱՐԻԱ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ

ԵՐԵՎԱՆ

 

ԼՈՂ

ԿԱՆԱՅՔ

ԱԶԱՏ ՈՃ  50մ

1

ՄԻԽԵԵՎԱ ՅՈՒԼԻԱՆԱ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՍԱՀԱԿՅԱՆ ՍՈՆԱ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՀՈՎՍԵՓՅԱՆ ՀԻԼԴԱ

ԱԲՈՎՅԱՆ

 

 

ԱԶԱՏ ՈՃ  100մ

1

ՄԻԽԵԵՎԱ ՅՈՒԼԻԱՆԱ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՍԱՀԱԿՅԱՆ ՍՈՆԱ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՆԱՐԻՆՅԱՆ ՍԻԼՎԱ

ՀԱԼԵՊ

 

ԱԶԱՏ ՈՃ    4 X  50մ

1

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՀԱԼԵՊ

3

ԹԵՀՐԱՆ

 

Բրասս 50մ

1

ԱՍԼԱՆՅԱՆ ԷՄՄԱ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԱՎԵՏԻՍՅԱՆ ՎԱՐԴՈՒՀԻ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ԱՇԱԿԵՐՏՅԱՆ ՍԻՍԻԼԻԱ

ՀԱԼԵՊ

 

Բրասս 100մ

1

ԱՍԼԱՆՅԱՆ ԷՄՄԱ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԱՎԵՏԻՍՅԱՆ ՎԱՐԴՈՒՀԻ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ԱՇԱԿԵՐՏՅԱՆ ՍԻՍԻԼԻԱ

ՀԱԼԵՊ

 

 

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

ԱԶԱՏ ՈՃ  50մ

1

ՄԱՐԳԱՐՅԱՆ ԴՄԻՏՐԻ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԴԻՄԻՐՋՅԱՆ ԱԲՐԱՀԱՄ

ՀԱԼԵՊ

3

ՆՕՎՇԱԴԵԱՆ ՎԱՐԱԶ

ԹԵՀՐԱՆ

 

ԱԶԱՏ ՈՃ  100մ

1

ՄԱՐԳԱՐՅԱՆ ԴՄԻՏՐԻ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՔՈԼՈՅԱՆ ՄԻՔԱՅԵԼ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ԴԻՄԻՐՋՅԱՆ ԱԲՐԱՀԱՄ

ՀԱԼԵՊ

 

 

 

ԱԶԱՏ ՈՃ  200մ

1

ՔՈԼՈՅԱՆ ՄԻՔԱՅԵԼ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՆՕՎՇԱԴԵԱՆ ՎԱՐԱԶ

ԹԵՀՐԱՆ

3

ԴԻՄԻՐՋՅԱՆ ԱԲՐԱՀԱՄ

ՀԱԼԵՊ

 

ԱԶԱՏ ՈՃ    4 X  50մ

1

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՍՏԱՄԲՈՒԼ

3

ԹԵՀՐԱՆ

 

ԲՐԱՍՍ 50մ

1

ԳԱԲՐԻԵԼՅԱՆ ՎԱՀԵ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՍԻՐԵՅԱՆ ՎԱՐԴԱՆ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՆՕՎՇԱԴԵԱՆ ՎԱՐԱԶ

ԹԵՀՐԱՆ

 

ԲՐԱՍՍ 100մ

1

ԳԱԲՐԻԵԼՅԱՆ ՎԱՀԵ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ԳԱԲՐԻԵԼՅԱՆ ՀՈՎՀԱՆՆԵՍ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՆՕՎՇԱԴԵԱՆ ՎԱՐԱԶ

ԹԵՀՐԱՆ

 

 

ՄԻՆԻ  ՖՈՒՏԲՈԼ

1

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՎԱՆԱՁՈՐ

3

ԹԵՀՐԱՆ

 

ՇԱԽՄԱՏ

ԿԱՆԱՅՔ

1

ՉԻԹԱԽՉՅԱՆ ՇՈՒՇԱՆԻԿ

ՎԱՆԱՁՈՐ

2

ԱՊՐԵՍՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՍԱՀԱԿՅԱՆ ՆՈՆԱ

ԱՐՄԱՎԻՐ

 

 

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

1

ՌԱՄԱԶՅԱՆ ԱՐՇԱԿ

ՎԱՆԱՁՈՐ

2

ԱՆԴՐԵԱՍՅԱՆ ԶԱՎԵՆ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ԲԱԲՈՒՋՅԱՆ ԼԵՎՈՆ

ԵՐԵՎԱՆ

 

 

ՍԵՂԱՆԻ ԹԵՆԻՍ

ԿԱՆԱՅՔ

ԹԻՄԱՅԻՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ

 

1

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՎԱՆԱՁՈՐ

3

ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ

 

 

ԶՈՒԳԱԽԱՂԵՐ

 

1

ՄԱԿԻՆՅԱՆ ԱՐՄԻՆԵ – ՊՈՂՈՍՅԱՆ ԱՆՆԱ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՆԱԶԱՐՅԱՆ ԼՈՒԻԶԱ – ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՆԻԳՈՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ – ԿՐՄԶՅԱՆ ԱՆՆԱ

ՎԱՆԱՁՈՐ

 

 

ՄԵՆԱԽԱՂԵՐ

 

1

ՄԱԿԻՆՅԱՆ ԱՐՄԻՆԵ

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՆԱԶԱՐՅԱՆ ԼՈՒԻԶԱ

ԵՐԵՎԱՆ

 

 

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

ԹԻՄԱՅԻՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ

1

ԲՈՒԽԱՐԵՍՏ

2

ԵՐԵՎԱՆ

3

ԳՅՈՒՄՐԻ

 

 

 

ԶՈՒԳԱԽԱՂԵՐ

 

1

ՍԱՐԳՍՅԱՆ ՍՄԲԱՏ – ՋԱՎԱԴՅԱՆ ԱՐԱՄ

ԲՈՒԽԱՐԵՍՏ

2

ՊՈՂՈՍՅԱՆ ԱՐԹՈՒՐ – ՄԱԿԻՆՅԱՆ ԵԳՈՐ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՉԱԽՈՅԱՆ ԳԱԳԻԿ – ՍՈՒՎԱՐՅԱՆ ԳԵՎՈՐԳ

ԳՅՈՒՄՐԻ

 

 

ՄԵՆԱԽԱՂԵՐ

 

1

ՍԱՐԳՍՅԱՆ ՍՄԲԱՏ

ԲՈՒԽԱՐԵՍՏ

2

ԱՍԱՏՐՅԱՆ ՄՈՒՐԱԴ

ԵՐԵՎԱՆ

3

ՋԱՎԱԴՅԱՆ ԱՐԱՄ

ԲՈՒԽԱՐԵՍՏ

 

 

 

ՎՈԼԵՅԲՈԼ

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

1

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՍԻՍԻԱՆ

3

ՎԱՆԱՁՈՐ

 

ԿԱՆԱՅՔ

1

ԵՐԵՎԱՆ

2

ՍԻՍԻԱՆ

3

ԱՐԹԻՆ

 

 

 ՖՈՒՏԲՈԼ

1

ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ

2

ԲԱՌՆԱՈՒԼ

3

ԵՐԵՎԱՆ

 

 

ԳԱՎԱԹԱԿԻՐՆԵՐ

ՄԱՐԶԱԿԱՌՈՒՅՑՆԵՐ

 

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐ

ՄԱՐԶԱԿԱՌՈՒՅՑՆԵՐ

 

1

Աթլետիկա

Արտաշատ  քաղաքի մարզադաշտ

2

Բասկետբոլ

«Դինամո»  մարզական ընկերության մարզադահլիճ,

Արաբկիր վարչական շրջանի թիվ 1 մարզադպրոց

        3

         Թենիս

«Արարատ» մարզաակումբի կորտեր

4

Լող

Դավիթ Համբարձումյանի անվան «Ջրացատկի օլիմպիական հերթափոխի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոց»-ի լողավազան

5

Մինի ֆուտբոլ

«Հրազդան» կենտրոնական մարզադաշտ

 

Մարզաթատերական համալիր (Կիլիկիա)

Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր

6

Շախմատ

Տիգրան  Պետրոսյանի անվան Շախմատի տուն

7

Սեղանի թենիս

«ՀԱՅԱՍՏԱՆ» մարզական միության մարզադահլիճ

8

Վոլեյբոլ

ՖԻՄԱ-ի  մարզադահլիճ

Խուլ ու համրերի կենտրոնի մարզադահլիճ

9

Ֆուտբոլ

Աբովյան, Արարատ, Աշտարակ,  Արտաշատ քաղաքների  մարզադաշտեր