Ամառային հինգերորդ խաղեր

ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐ

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ՀԻՆԳԵՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐ

 

Համահայկական ամառային հինգերորդ խաղերն անցկացվել են 2011թ.-ի օգոստոսի 13-ից  21-ը, ք. Երևանում:

 

 

Խաղեր

 

Մասնակից երկրներ

 

Մասնակից քաղաքներ

 

Մարզաձևերի քանակը

 

Մասնակիցների քանակը

Այդ թվում

Հայաստան

արտերկիր

V

33

125

10

3244

1372

1872

 

 

ՈՂՋՈՒՅՆԻ ԽՈՍՔ

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ  ԽԱՂԵՐԻ ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ԿՈՄԻՏԵԻ ՆԱԽԱԳԱՀ ԻՇԽԱՆ ԶԱՔԱՐՅԱՆԻ ՈՂՋՈՒՅՆԻ ԽՈՍՔԸ

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ  ԱՄԱՌԱՅԻՆ ՀԻՆԳԵՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻՆ

 

Ողջունում եմ Համահայկական հինգերորդ խաղերի մասնակիցներին և հյուրերին:

Հայրենիքում համահայկական խաղեր անցկացնելու գաղափարը և դրանց  իրականացումը նպաստում է ոչ միայն մարզական կյանքի  ակտիվացմանը, այլև   Հայաստան – Սփյուռք կապի ամրապնդման և զարգացման ամենահաջողված դրսևորումներից  է:

Խաղերի տարեցտարի մեծացող աշխարհագրությունը և մարզիկների թվի աճը վկայում են այս խաղերի ուժի մասին, որը համախմբում է հազարավոր հայ երիտասարդների աշխարհի տարբեր անկյուններից:

Հայրենիքը միավորող ուժը և սպորտի առողջ մրցակցային ոգին հուսով եմ, կպարգևեն անմոռանալի պահեր:

Շնորհավորում եմ ՀՀ անկախության 20-րդ հոբելյանական տարում անցկացվող Համահայկական  5-րդ խաղերի մասնակիցներին, մաղթում ազնիվ մրցակցություն, բարձր արդյունքներ և ոգու հաղթանակ:   

ԿԱԶՄԿՈՄԻՏԵԻ ԿԱԶՄ

 

 ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ՀԻՆԳԵՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻ ԿԱԶՄԿՈՄԻՏԵԻ ԿԱԶՄԸ

 

 

1.     Իշխան Զաքարյան

ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահ, Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ

2.     Հրանուշ Հակոբյան

ՀՀ  սփյուռքի նախարար

3.     Տարոն Մարգարյան

Երևանի քաղաքապետ

4.     Կարինե Ղազինյան

ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ

5.     Հայկ Դարբինյան

ՀՀ առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ

6.     Սաշա Աֆյան

ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ

7.     Հրաչյա Ռոստոմյան

ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղար

8.     Գագիկ Մանասյան

Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիայի տնօրեն

9.     Սուրեն Ռշտունի

Գլխավոր ռեժիսոր-բեմադրիչ

 

 

ՄԱՍՆԱԿԻՑ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ՔԱՂԱՔՆԵՐ

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ՀԻՆԳԵՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ/ՔԱՂԱՔՆԵՐ

ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

ՔԱՂԱՔ

1.       ԱՄԵՐԻԿԱՅԻ ՄԻԱՑՅԱԼ ՆԱՀԱՆԳՆԵՐ

1.      ԳԼԵՆԴԵՅԼ

2.      ԳԼԵՆԴԵՅԼ-ՄՈՆՐՈՈՒԶ

3.      ԴԱԼԼԱՍ

4.      ԼՈՍ ԱՆՋԵԼԵՍ

5.      ԲՈՍՏՈՆ

6.      ԲՐԲԱՆՔ

7.      ԴԱԼԼԱՍ

8.      ԼԱ -ԿԱՆՅԱԴԱ

2.      ԱՎՍՏՐԱԼԻԱ

1.      ՍԻԴՆԵՅ

3.      ԱՎՍՏՐԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՎԻԵՆՆԱ

2.      ԲԱԴ ՖՅՈՍԼԱՈՒ

4.      ԱՐԳԵՆՏԻՆԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԲՈՒԵՆՈՍ ԱՅՐԵՍ

2.      ԼԱ ՊԼԱՏԱ

3.      ԿՈՐԴՈԲԱ

5.      ԲԵԼՈՌՈՒՍԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԽԵՐՍՈՆ

2.      ՄԻՆՍԿ

6.      ԲՈՒԼՂԱՐԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՀԱՍԿՈՎՈ

2.      ՍՈՖԻԱ

3.      ՎԱՌՆԱ

7.      ԲՐԱԶԻԼԻԱՅԻ ԴԱՇՆԱՅԻՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՍԱՆ ՊԱՈՒԼՈ

8.      ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԴԱՇՆԱՅԻՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՔՅՈԼՆ

9.      ԵԳԻՊՏՈՍԻ ԱՐԱԲԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԿԱՀԻՐԵ

10. ԵԹՈՎՊԻԱՅԻ ԴԱՇՆԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎՐԴԱՎԱՐԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԱԴԻՍ ԱԲԵԲԱ

11. ԷՍՏՈՆԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՏԱԼԼԻՆ

2.      ՏԱՐՏՈՒ

12. ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՍՏԱՄԲՈՒԼ

2.      ՄՈՒՏՔԻ

3.      ՍԱՍՈՒՆ

13. ԻՍՊԱՆԻԱՅԻ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԳՐԱՆԱԴԱ

2.      ՊՈՒԵՐՏՈ ՌԵԱԼ

14. ԻՍՐԱՅԵԼԻ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԵՐՈՒՍԱՂԵՄ

15. ԻՐԱՆԻ ԻՍԼԱՄԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԹԵՀՐԱՆ

2.      ԹԱՎՐԻԶ

3.      ԳԱՐԴԱԲԱԴ

4.      ՇԱՀԻՆ ՇԱՀՐ

5.      ՈՒՐՄԻԱ

6.      ՍԱԼՄԱՍՏ

7.      ՍՊԱՀԱՆ

16. ԻՐԱՔԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԲԱՂԴԱԴ

17. ԼԵՀԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԲԵԼՀԱՏՈՎ

2.      ԼՈԴԶ

3.      ՎԱՐՇԱՎԱ

4.      ՎԻՇՆՅՈՎԱ ԳՈՒՐԱ

18. ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ

2.      ՇՈՒՇԻ

3.      ԲԵՐՁՈՐ

19. ԼԻԲԱՆԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԱՆԹԻԼԻԱՍ

2.      ԲԵՅՐՈՒԹ

3.      ԲՈՒՐՋ ՀԱՄՈՒԴ

20. ԼԻՏՎԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԴՐՈՒՍԿԻՆԻՆԿԱՅ

21. ԿԱՆԱԴԱ

1.      ՄՈՆՐԵԱԼ

1.      ՏՈՐՈՆՏՈ

22. ԿԻՊՐՈՍԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՆԻԿՈՍԻԱ

23. ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԲՅՈՒՐԵՂԱՎԱՆ

2.      ԴԻԼԻՋԱՆ

3.      ԳԱՎԱՌ

4.      ԳՈՐԻՍ

5.      ԳՅՈՒՄՐԻ

6.      ԷՋՄԻԱԾԻՆ

7.      ԱԲՈՎՅԱՆ

8.      ԱԳԱՐԱԿ

9.      ԱՊԱՐԱՆ

10. ԱՐԱՐԱՏ

11. ԱՐԹԻԿ

12. ԱՐՏԱՇԱՏ

13. ԱՐՄԱՎԻՐ

14. ԱՇՏԱՐԱԿ

15. ՉԱՐԵՆՑԱՎԱՆ

16. ԻՋԵՎԱՆ

17. ՀՐԱԶԴԱՆ

18. ՍԵՎԱՆ

19. ՍՊԻՏԱԿ

20. ՍԻՍԻԱՆ

21. ԿԱՊԱՆ

22. ՎԱՐԴԵՆԻՍ

23. ՏԱՇԻՐ

24. ՎԱՅՔ

25. ՎԱՆԱՁՈՐ

26. ՄԵՂՐԻ

27. ՔԱՋԱՐԱՆ

28. ՄԱՐՏՈՒՆԻ

29. ՃԱՄԲԱՐԱԿ

30. ԵՐԵՎԱՆ

31. ԵՂԵԳՆԱՁՈՐ

32. ՆՈՐ ՀԱՃՆ

33. ԱԼԱՎԵՐԴԻ

34. ԱԽԹԱԼԱ

35. ԱՅՐՈՒՄ

36. ԲԵՐԴ

37. ԵՂՎԱՐԴ

38. ԹԱԼԻՆ

39. ԾԱՂԿԱՁՈՐ

40. ՄԱՍԻՍ

41. ՄԱՐԱԼԻԿ

42. ՄԵԾԱՄՈՐ

43. ՆՈՅԵՄԲԵՐԱՆ

44. ՋԵՐՄՈՒԿ

45. ՍՏԵՓԱՆԱՎԱՆ

46. ՎԵԴԻ

24. ՄԵԾ ԲՐԻՏԱՆԻԱՅԻ ԵՎ ՀՅՈՒՍԻՍԱՅԻՆ ԻՌԼԱՆԴԻԱՅԻ ՄԻԱՑՅԱԼ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՄԱՆՉԵՍՏՐ

2.      ԼՈՆԴՈՆ

25. ՄՈԼԴՈՎԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՔԻՇՆԵՎ

26. ՆԻԴԵՐԼԱՆԴՆԵՐԻ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՎԻՆԿԵՎԻՆ

27. ՈՒԿՐԱԻՆԱ

2.      ԿԻԵՎ

28. ՈՒՐՈՒԳՎԱՅԻ ԱՐԵՎԵԼՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՄՈՆՏԵՎԻԴԵՈ

29. ՌՈՒՄԻՆԻԱ

1.      ԲՈՒԽԱՐԵՍՏ

30. ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԴԱՇՆՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ԲԱՌՆԱՈՒԼ

2.      ԴՈՆԻ ՌՈՍՏՈՎ

3.      ՍՈՉԻ

4.      ՄՈՍԿՎԱ

5.      ԲՈԼՇԱՅԱ ՆԵԿԼԻՆՈՎԿԱ

6.      ԵԿԱՏԵՐԻՆԲՈՒՐԳ

7.      ԿՐԱՍՆՈԴԱՐ

8.      ՉԱԼԴԻՐ

9.      ՊՅԱՏԻԳՈՐՍԿ

10. ՎՈԼԳՈԳՐԱԴ

31. ՍԻՐԻԱՅԻ ԱՐԱԲԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՀԱԼԵՊ

2.      ՔՅԱՄՇԼԻ

32. ՎՐԱՍՏԱՆ

1.      ԱԽԱԼՑԽԱ

2.      ԱԽԱԼՔԱԼԱԿ

3.      ԹԲԻԼԻՍԻ

4.      ՆԻՆՈԾՄԻՆԴԱ

33. ՖՐԱՆՍԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ

1.      ՓԱՐԻԶ

2.      ՄԱՐՍԵԼ

3.      ՍՏՐԱՍԲՈՒՐԳ

33

125

 

 

 

 

 

 

 

ՄՐՑԱՎԱՐԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ԿԱԶՄ

2011 Թ. ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ՀԻՆԳԵՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ՄՐՑԱՎԱՐԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ԿԱԶՄԸ

 

Գլխավոր մրցավար

Դավթյան Եղիշե

Գլխավոր քարտուղար

Միրզոյան Անժելա

Ֆուտբոլի գլխավոր մրցավար

Հովհաննիսյան Գևորգ

Մինի ֆուտբոլի գլխավոր մրցավար

Զարգարյան Սամվել

Վոլեյբոլի գլխավոր  մրցավար

Ջանիբեկյան Ռոբերտ

Թեթև ատլետիկայի գլխավոր մրցավար

Սիմոնյան Տիգրան

Բասկետբոլի գլխավոր մրցավար

Սարգսյան Միխաիլ

Լողի գլխավոր մրցավար

Մանթաշյան Էդուարդ

Շախմատի  գլխավոր մրցավար

Օրդյան Վրեժ

Թենիսի գլխավոր մրցավար

Դավթյան Գրիգոր

Սեղանի թենիսի գլխավոր մրցավար

Դուրինյան Աշոտ

Բադմինթոնի գլխավոր մրցավար

Հովակիմյան Ջոն

ՋԱՀԱԿԻՐ

 

 

ՏԻԳՐԱՆ ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆ

Ծանրամարտիկ: 2010թ.-ի  Անթալիայում (Թուրքիա) անցկացված աշխարհի առաջնության չեմպիոն :

 

 

ԲԵՄԱԴՐԻՉ ՌԵԺԻՍՈՐ

Սուրեն Ռշտունի

ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ (2006թ.):

ՄԱՐԶԱՁևԵՐ ԵՎ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐ

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ  ՀԻՆԳԵՐՈՐԴ  ԽԱՂԵՐԻ ԾՐԱԳՐՈՒՄ ԸՆԴԳՐԿՎԱԾ  ՄԱՐԶԱՁԵՎԵՐ

 

 

1.   ԱԹԼԵՏԻԿԱ

2.   ԲԱԴՄԻՆԹՈՆ

3.   ԲԱՍԿԵՏԲՈԼ

4.   ԹԵՆԻՍ

5.   ԼՈՂ

6.   ՄԻՆԻ ՖՈՒՏԲՈԼ

7.   ՇԱԽՄԱՏ

8.   ՍԵՂԱՆԻ ԹԵՆԻՍ

9.   ՎՈԼԵՅԲՈԼ

10.  ՖՈՒՏԲՈԼ

 

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ՀԻԳԵՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻՆ

ՄՐՑԱՆԱԿԱՅԻՆ ՏԵՂԵՐ ԳՐԱՎԱԾ

ՄԱՐԶԻԿ –ՄԱՐԶՈՒՀԻՆԵՐԸ ԵՎ ԹԻՄԵՐԸ

ԱԹԼԵՏԻԿԱ

 

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

Վազք 100մ

1

ԱՆԴՐԵԱՍՅԱՆ ԱՐՄԱՆ

Երևան

2

ՋԻԼԲԵՐՇՏԵՅՆ ԼՅՈՒԴՎԻԳ

Ախալքալակ

3

ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ ՍԵՐՅՈԺԱ

Արտաշատ

Վազք 200մ

1

ՋԻԼԲԵՐՇՏԵՅՆ ԷՆԴՐԻԿ

Ախալքալակ

2

ԱՆԴՐԵԱՍՅԱՆ ԱՐՄԱՆ

Երևան

3

ՄԱՆԳԱՍԱՐՅԱՆ ԷԴՈՒԱՐԴ

Թեհրան

Վազք 400մ

1

ՄԱՆԳԱՍԱՐՅԱՆ ԷԴՈՒԱՐԴ

Թեհրան

2

ԴԱՎԹՅԱՆ ԱՐԱՄ

Արտաշատ

3

ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ ՍԱՄՎԵԼ

Երևան

Վազք 800մ

1

ՀԱՅՐԱՊԵՏՅԱՆ ԱՇՈՏ

Ստեփանակերտ

2

ՄԱՏԻՆՅԱՆ ԱՆԴՐԱՆԻԿ

Ախալքալակ

3

ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ ԱՐԹՈՒՐ

Ստեփանակերտ

Վազք 1500մ

1

ՀԱՅՐԱՊԵՏՅԱՆ ԱՇՈՏ

Ստեփանակերտ

2

ԵՂԻԿՅԱՆ ՍԵՎԱԿ

Գյումրի

3

ԵԼԻԶԲԱՐՅԱՆ ԱՐԹՈՒՐ

Բառնաուլ

Վազք 5000մ

1

ԵՂԻԿՅԱՆ ՍԵՎԱԿ

Գյումրի

2

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ

Գյումրի

3

ՍԻՄՈՒՐՈՎ ԲՈՐԻՍ

Բյուրեղավան

Փոխանցումավազք 4X100մ

1

Երևան

2

Արտաշատ

3

Վանաձոր

Հեռացատկ

1

ՓԱՀԼԵՎԱՆՅԱՆ ՎԱՐԴԱՆ

Երևան

2

ՍԱՐԳՍՅԱՆ ԱՐՍԵՆ

Վանաձոր

3

ՆԵՐԿԱՐԱՐՅԱՆ ԳՈՌ

Վանաձոր

Գնդի հրում

1

ԱԲՐԱՀԱՄՅԱՆ ԲԵՆԻԿ

Թբիլիսի

2

ԲԱՂՈՒՄՅԱՆ ՏԱՐՈՆ

Սպահան

3

ՄԵԼԻՔՍԵԹՅԱՆ ՍՈՍ

Աբովյան

ԿԱՆԱՅՔ

Վազք 100մ

1

ԽԱԼՈՅԱՆ ԱՆԻ

Թեհրան

2

ԿԱՐԱՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ

Երևան

3

ԽՈՒԲԵՍԵՐՅԱՆ ԴԻԱՆԱ

Երևան

Վազք 200մ

1

ՇԱՌՈՅԱՆ ԱՄԱԼՅԱ

Երևան

2

ԿԱՐԱՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ

Երևան

3

ՍՈՒՐԵՆՅԱՆ ԱՆՈՒՇ

Կապան

Վազք 400մ

1

ՇԱՌՈՅԱՆ ԱՄԱԼՅԱ

Երևան

2

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ԼԻԼԻԹ

Գյումրի

3

ԱԲՐԱՀԱՄՅԱՆ ԱՆԱՀԻՏ

Երևան

Վազք 800մ

1

ԲՈՒԼՂԱԴԱՐՅԱՆ ԳԱՅԱՆԵ

Վանաձոր

2

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ԼԻԼԻԹ

Գյումրի

3

ՈՒՍՏՅԱՆ ԳԱՅԱՆԵ

Ախալքալակ

Վազք 1500մ

1

ՈՒՍՏՅԱՆ ԳԱՅԱՆԵ

Ախալքալակ

2

ԲՈՒԼՂԱԴԱՐՅԱՆ ԳԱՅԱՆԵ

Վանաձոր

3

ԱՎԱԳՅԱՆ ՎԱԼՅԱ

Կապան

Փոխանցումավազք 4 x100մ

1

Երևան

2

Թեհրան

3

Գյումրի

Հեռացատկ

1

ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆ ՍԱԹԵՆԻԿ

Երևան

2

ՏԵԼԵՇԵՎԱ ԱՆՆԱ

Երևան

3

ԲԵԿԼԱՐՅԱՆ ՀԱՅԿԱՆՈՒՇ

Կապան

Գնդի հրում

1

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ՔՐԻՍՏԻՆԵ

Գյումրի

2

ՍԱՄՎԵԼՅԱՆ ՄԵԼԱՆԻ

Գլենդեյլ

3

ԿՈՒՂԻՆՅԱՆ ՌԻՄԱ

Գյումրի

 

ԲԱԴՄԻՆԹՈՆ

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

Մենախաղեր

1

ՍԱՐԳԻՍ

Սոֆիա

2

ՊՈՂՈՍՅԱՆ ԳՈՒՐԳԵՆ

Երևան

3

ՄՆԱՑԱԿԱՆՅԱՆ ՀՐԱՉՅԱ

Երևան

Զուգախաղեր

1

ՄԻՍԱԿՅԱՆ ՀԱՅԿ, ԿԱՍԱԲՅԱՆ ԲՅՈՒԶԱՆԴ

Երևան-Սոֆիա

2

ՀԱԿՈԲՅԱՆ ՍԱՐԳԻՍ, ԳԱՍՊԱՐՅԱՆ ՕՀԱՆԵՍ

Սոֆիա-Վառնա

3

ՊՈՂՈՍՅԱՆ ԳՈՒՐԳԵՆ, ՀԱԿՈԲՅԱՆ ԳՈՌ

Երևան

ԿԱՆԱՅՔ

Մենախաղեր

1

ՊՈՂՈՍՅԱՆ ԼԻԼԻԹ

Երևան

2

ՀԱԿՈԲՅԱՆ ՌՈՒԶԱՆՆԱ

Կիև

3

ՎԱՐԴԱՆՅԱՆ ՍՎԵՏԼԱՆԱ

Թբիլիսի

Զուգախաղեր

1

ՊՈՂՈՍՅԱՆ ԼԻԼԻԹ, ՀԱԿՈԲՅԱՆ ՌՈՒԶԱՆՆԱ

Իջևան – Կիև

2

ՊՈՂՈՍՅԱՆ ԼԻԼԻԹ, ՄԻՆԱՍՅԱՆ ԼԻԼԻԹ

Երևան

3

ՔՈՉԱՐՅԱՆ ՄԵԼԻՆԵ, ՂԱԶԱՐՅԱՆ ՄԱՐԻԱՄ

Երևան

ԲԱՍԿԵՏԲՈԼ

 

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ                                                    ԿԱՆԱՅՔ

1

Լոս Անջելես

Թեհրան

2

Սոչի  

Գլենդեյլ

3

Գլենդել

Գյումրի

ԹԵՆԻՍ

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

Մենախաղեր

1

ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ԽԱՉԱՏՈՒՐ

Երևան

2

ԳԵՎՈՐԳՅԱՆ ԱՇՈՏ

Երևան

3

ԴԱՆԻԵԼՅԱՆ ԱՐԱՄ

Երևան

Զուգախաղեր

1

ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ԽԱՉԱՏՈՒՐ, ԳԵՎՈՐԳՅԱՆ ԱՇՈՏ

Երևան

2

ՍԱՐԻՆԳՈՒԼՅԱՆ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ, ՆԻԿՈՂՈՍՅԱՆ ՀԵՆՐԻԿ

Երևան

3

ԴԱՆԻԵԼՅԱՆ ԱՐԱՄ, ԴԱՎԹՅԱՆ ՀՈՎՀԱՆՆԵՍ

Երևան

ԿԱՆԱՅՔ

Մենախաղեր

1

ՄՈՎՍԻՍՅԱՆ ԱՆՆԱ

Երևան

2

ԱՎԱՆԵՍՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ

Օրիոլ

3

ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ՆՈՒՆԵ

Երևան

Զուգախաղեր

1

ԲԱԲԱՅԱՆ ՏԱԹԵՎ, ԵԴԻԳԱՐՅԱՆ ՏԱԹԵՎ

Երևան

2

ԴԱՎԹՅԱՆ ԼՈՒՍԻՆԵ, ՄՈՎՍԻՍՅԱՆ ԱՆՆԱ

Երևան

3

ՊՈՂՈՍՅԱՆ ՕՖԵԼՅԱ, ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ՆՈՒՆԵ

Երևան

ԼՈՂ

 

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

50մ ազատ ոճ

1

ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ ԽՈՍԵ

Մոնտեվիդեո

2

ՔՈԼՈՅԱՆ ՄԻՔԱՅԵԼ

Երևան

3

ԽԱՉԱՏՈՒՐԵԱՆ ՄԱԹԹԻՈՒ

Մոնրեալ

100մ ազատ ոճ

1

ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ ԽՈՍԵ

Մոնտեվիդեո

2

ՔՈԼՈՅԱՆ ՄԻՔԱՅԵԼ

Երևան

3

ՆՈՎՇԱԴԵԱՆ ԷՄԻՆ

Թեհրան

200մ ազատ ոճ

1

ՆՈՎՇԱԴԵԱՆ ԷՄԻՆ

Թեհրան

2

ԲԱՆԴՈՒՐՅԱՆ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ

Երևան

3

ՄԽԻԹԱՐՅԱՆ ՎԱՀԱՆ

Երևան

Փոխանցումալող

4X50մ ազատ ոճ

1

Երևան

2

Գյումրի

3

Թեհրան

50մ բրասս

1

ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ ԽՈՍԵ

Մոնտեվիդեո

2

ԽԱՉԱՏՈՒՐԵԱՆ ՄԱԹԹԻՈՒ

Մոնրեալ

3

ԴԻԼԱՆՉՅԱՆ ԳԱՄԵԼ

Սպահան

100մ բրասս

1

ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ ԽՈՍԵ

Մոնտեվիդեո

2

ԽԱՉԱՏՈՒՐԵԱՆ ՄԱԹԹԻՈՒ

Մոնրեալ

3

ԴԻԼԱՆՉՅԱՆ ԳԱՄԵԼ

Սպահան

ԿԱՆԱՅՔ

50մ ազատ ոճ

1

ՎԱՍԻԼՅԱՆ ՄՈՆԻԿԱ

Երևան

2

ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ ՆԱՏԱԼԻ

Բոստոն

3

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ՄԱՐԻԱ

Տարտու

100մ ազատ ոճ

1

ՎԱՍԻԼՅԱՆ ՄՈՆԻԿԱ

Երևան

2

ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ ՆԱՏԱԼԻ

Բոստոն

3

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ՄԱՐԻԱ

Տարտու

Փոխանցումալող

4 x 50մ ազատ ոճ

1

Երևան

2

Գյումրի

3

Թեհրան

50մ բրասս

1

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ՄԱՐԻԱ

Տարտու

2

ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ ՆԱՏԱԼԻ

Բոստոն

3

ՎԱՍԻԼՅԱՆ ՄՈՆԻԿԱ

Երևան

100մ բրասս

1

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ՄԱՐԻԱ

Տարտու

2

ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ ՆԱՏԱԼԻ

Բոստոն

3

ՂԱՐԱԽԱՆԻ ՎԱՆԵ

Երևան

ՄԻՆԻ ՖՈՒՏԲՈԼ

1

Երևան

2

Բալշայա Նիկլիմովկա

3

Բուենոս Այրես

ՇԱԽՄԱՏ

 

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

1

ԱՊՐԵՍՅԱՆ ԶՈՀՐԱԿ

Երևան

2

ՎԻՐԱԲՅԱՆ ԳՈՌ

Նոր Հաճն

3

ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ ՄԱՆՈՒԵԼ

Շուշի

ԿԱՆԱՅՔ

1

ԳԱԲՈՅԱՆ ՍՈՒՍԱՆՆԱ

Երևան

2

ԶԱՄԲԱՐՅԱՆ ՀԱՍՄԻԿ

Վանաձոր

3

ՄՆԱՑԱԿԱՆՅԱՆ ԴԻԱՆԱ

Աբովյան

ՍԵՂԱՆԻ ԹԵՆԻՍ

 

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

Մենախաղեր

1

ԱՊԱԳՈՒՆԻ ԷԴՈՒԱՐԴ

Սոչի

2

ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ ՄԵՍՐՈՊ

Երևան

3

ԱՍԱՏՐՅԱՆ ՄՈՒՐԱԴ

Գյումրի

Զուգախաղեր

1

ԲՈԼԲՈԼՅԱՆ ԱՐՄՈՆԴ, ՇԱՀՆԱԶԱՐՅԱՆ ՌՈԲԵՐՏ

Բրբանք

2

ԱՍԱՏՐՅԱՆ ՄՈՒՐԱԴ, ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ ՄԵՍՐՈՊ

Երևան

3

ԱՊԱԳՈՒՆԻ ԷԴՈՒԱՐԴ, ՀԱԿՈԲՅԱՆ ՀԱՄԼԵՏ

Սոչի-Երևան

ԿԱՆԱՅՔ

Մենախաղեր

1

ՇԱՀՆԱԶԱՐՅԱՆ ՄԱՐԻԱՆՆԱ

Սոչի

2

ԿԱՆԴԵԼԱԿԻ ԱՆԳԵԼԻՆԱ

Թբիլիսի

3

ՆԱԶԱՐՅԱՆ ԼՈՒՐԶԱ

Երևան

Զուգախաղեր

1

ՓԱՐՍԱԴԱՆՅԱՆ ՌԱԻՍ, ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ՀԱՍՄԻԿ

Երևան

2

ՎԱՐԴԱՆՅԱՆ ՌՈՒԲԻՆԱ, ՄՈԻՐԱԴՅԱՆ ԼԻԱՆԱ

Երևան

3

ՍԱՀԱԿՅԱՆ ՄԱՐԻԱՆՆԱ, ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ԼՈՒԻԶԱ

Ստեփանակերտ-Երևան

ՎՈԼԵՅԲՈԼ

 

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ                                                 ԿԱՆԱՅՔ

1

Երևան

Չալդիր

2

Ստեփանակերտ

Սիսիան

3

Թբիլիսի

Երևան

ՖՈՒՏԲՈԼ

 

1

Թեհրան

2

Բրբանք

3

Թբիլիսի

 

 

ԳԱՎԱԹԱԿԻՐՆԵՐ

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ՀԻՆԳԵՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻ ԳԱՎԱԹԱԿԻՐՆԵՐ

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆ – Բուենոս Այրես (Արգենտինա)

ԱՐԴԱՐԱՑԻ ԽԱՂ – Ուրմիա (Իրան)

ՄԱՐԶԱԿԱՆ ՈԳԻ – Չալդիր (ՌԴ)

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԽԱՂԵՐԻ ՀԱՅՏՆՈՒԹՅՈՒՆ – Սասուն (Թուրքիա)

 

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ՀԻՆԳԵՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐԻ ԳԵՂԵՑԿՈՒՀԻ

1 մրցանակ - Քրիստին Նաջարյան  (Երուսաղեմ,Իսրայել)

2 մրցանակ -  Բերֆին Դեմիրճյան (Ստամբուլ,Թուրքիա

3 մրցանակ - Տոկատլյան Մարինե  (Բուենոս Այրես,Արգենտինա)

ՄԱՐԶԱԿԱՌՈՒՅՑՆԵՐ

ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ՀԻՆԳԵՐՈՐԴ ԽԱՂԵՐ

ՄԱՐԶԱԿԱՌՈՒՅՑՆԵՐ

1

Աթլետիկա

Արտաշատ քաղաքի մարզադաշտ

2

Բադմինթոն

«Օրանժ ֆիթնես և թենիս ակումբ»

3

Բասկետբոլ

 «Միկա» մարզաակումբի մարզադաշտ,

ՀՀՖ տեխնիկական կենտրոն, Ռուս-Հայկական (Սլավոնական) համալսարանի մարզադահլիճ, Արաբկիր վարչական շրջանի  թիվ 1  մարզադպրոց

4

Թենիս

«Օրանժ ֆիթնես և թենիս ակումբ»

5

Լող

Դավիթ Համբարձումյանի անվան «Ջրացատկի օլիմպիական հերթափոխի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոց»ի լողավազան

6

Մինի ֆուտբոլ

«Գրանտ Սպորտ» մարզաակումբ

7

Շախմատ

Տիգրան Պետրոսյանի անվան Շախմատի տուն

8

Սեղանի թենիս

Արաբկիր վարչական շրջանի թիվ 4 մարզադպրոցի մարզադահլիճ

9.

Վոլեյբոլ

 «Խուլ ու համրերի կենտրոնի» մարզադահլիճ,   Հայաստանի պետ. տնտեսագիտական համալսարանի մարզադահլիճ

10

Ֆուտբոլ

Աբովյան, Արարատ, Աշտարակ,  Արտաշատ քաղաքների  մարզադաշտեր