Ամառային վեցերորդ խաղեր

ՈՂՋՈՒՅՆԻ ԽՈՍՔ

ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐ

ԿԱԶՄԿՈՄԻՏԵԻ ԿԱԶՄ

ՄԱՍՆԱԿԻՑ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ՔԱՂԱՔՆԵՐ

ԺԱՄԱՆԱԿԱՑՈՒՅՑ

 

Համահայկական  6-րդ  խաղեր

 

  Ժ Ա Մ Ա Ն Ա Կ Ա Ց ՈՒ Յ Ց

 

12.08.2015թ

 

ՖՈՒՏԲՈԼ

<<Փյունիկ>>  ՄԱ մարզադաշտ Ծիծեռնակաբերդի խճ.4/7

10:30           Չալթր                   Պիլար       III-IV տեղերի համար

Աբովյանի քաղաքային մարզադաշտ

17:00           Ստեփանակերտ  Բառնաուլ   I-IIտեղերի համար

                                                                            

                                                                  ՖՈՒՏԶԱԼ

Ֆուտբոլի Ակադեմիայի մարզասրահ Աճառյան 35/31

10:00           Բառնաուլ                      Գյումրի      III-IV տեղերի համար  

12:00           Երևան                           Տագանրոգ  I-II տեղերի համար

 

ԲԱՍԿԵՏԲՈԼ  

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

<<Դինամո>> մարզասրահ Վարդանանց 69 

14:00           Ֆրեզնո                          Հոլիվուդ     V-VI  տեղերի համար

16:00           Գլենդել                         Արթիկ        III-IV տեղերի համար

18:00           Մոսկվա                         Սոչի           I-II տեղերի համար

 

ՀԱՆԴԲՈԼ

<<ՀՀ ՖՆ ուսումնական կենտրոն>>/նախկին <<Միկա>>/ Մանանդյան 41

11:00           Բուենոս Այրես              Հրազդան    III-IV տեղերի համար

13:00           Մարսել                          Վանաձոր     I-II տեղերի համար

 

 

ԼՈՂԱՓՆՅԱ ՎՈԼԵՅԲՈԼ

  <<Գրանդ  սպորտ>> ակումբ  Արշակունյաց   61

ԿԱՆԱՅՔ

11:10           Սիսիան 2                      Թբիլիսի 1   կիսաեզրափակիչ

11:50           Երևան 2                        Երևան 3     կիսաեզրափակիչ

12:30           Սիսիան 1                      Արթիկ        V-VI տեղերի համար

13:10           Թբիլիսի 2                      Թբիլիսի 3      VII-VIII տեղերի համար              

16:40           III-IV տեղերի համար  

17:10           I-II տեղերի համար

ՏՂԱՄԱՐԴԻԿ

8:30             Կոտելնիկի                    Հերտոգենբոշ   VII-VIII տեղերի համար

9:10             Դինկելսբյուլ                           Լոնդոն            V-VI տեղերի համար

9:50             Երևան 2                        Երևան 3         կիսաեզրափակիչ

10:30           Երևան 1                        Նոր Հաճն        կիսաեզրափակիչ

16:00           III-IV տեղերի համար

18:10           I-II տեղերի համար                   

                    

 

SCHEDULE

SCHEDULE

VI PAN-ARMENIAN GAMES

 

02.08. 2015   at 21.00              Official Opening Ceremony of Pan-Armenian

                                                    Games in the Republican Stadium “Dynamo”  

 

03.08.2015թ

10.00   Badminton      “Hrazdan” Sportshall, Brazilian Squire    tel:  093045969

12.00   Swimming                 “Golds Gym”  swimming pool  Komitas str., 40

                                      Tel:  055030649

10.00 Table Tennis  Arabkir Complex Sports School Shirvanzadeh str., 4-a

                                       Tel: 095264831

 

Basketball men

“Dynamo”Sportshall Vardanants 69   tel:099446455

10.00          Isfahan - Cairo

11.45          Bourj Hammoud – Kotelniki

13.30          Artik - Antelias

15.15          Arak – Glendale Montrose

17.00          North Sydney - Moscow

 

Slavonic University Sportshall, Hovsep Emin str., 123 tel: 099446455

10.00          Montreal - Frezno

11.45          Istanbul - Sydney

13.30          Urmia – Gyumri

15.15          Thessaloniki – Mousaler 

17.00           Shushi – Buenos Aires

 

State University A.Manukyan str., 1 tel: 099446455

10.00          Rasht – Aleppo

11.45          Tabriz - Bitlis                                                        

13.30          Nice - Beirut             

15.15          Samatya - Athens

 

Basketball women

“Grand Sport” Club, Arshakunyats str., 61  tel:  095264831

11. 00        Antelias - Aleppo

12. 45        Isfahan - Hollywood

 

Football

 Abovyan city stadium tel: 091439996       

 10.00         Beirut – Al Kuwait

 

  “Banants” Club stadium,   Jivani str., 2 tel: 091439996

  10.00        Akhalkalaki – Sisian

  12.00        London - Taganrog

  17.30        Marseille - Chaltyr

 

Futzal

“RAFN Educational Centre”(former “Mika”)Manandyan str., 41                             

                                                                               tel:091439996 

 10.00         Buenos Aires  - Berlin

 11.30         Paris – Nor Hachn

 14.30         Tbilisi – Burbank

 16.00         Aleppo - Artashat

 

Polytechnic University Sportshall, Teryan str., 105 tel: 091439996

10.00          Tehran – Tsaghkadzor

11.30          Al-Qamishli – Sasoun

13.00          London - Voronezh

14.30          Yekaterinburg - Piraeus

16.00          Rostov-on-Don – Sao Paulo

       

Football Academy Sportshall , Acharyan str., 35/31 tel: 091439996

10.00          Yerevan - Samatya                

11.30          Batumi – Bucharest

13.00          Shakhty – Alaverdi

14.30          Arnhem – Dilijan

16.00          Bourj Hammoud – Hrazdan

         

“ JEK”  Sportshall, Artsakh avenue  4/4   tel: 091439996

10.00          Yeghvard – Lyon

11.30          Kessab – Spitak

13.00          Nikosia - Moscow          

14.30          Novocherkassk – Barnaul

16.00          Cairo – Anjar

17.30          Strovolos – Urmia

 

 Army Sports Club Sportshall, Shiraki str.,  39 a    tel:  091439996    

 10.00         Vienna – Tyumen

 11.30         Cologne – Istanbul

 13.00         Valence – Vanadzor

 14.30         Tigranakert – Vladimir

 16.00         Saint-Petersburg – Issy-Les-Moulineaux

 17.30         Ninotsminda - Aparan

   

Gyumri 

12.00          Gyumri - Kiev

14.00          La Plata - Sydney      

16.00          Antelias – Taganrog

 

Volleyball Women

Physical Culture University Sportshall,  A.Manukyan str.,  11 tel:  094401066

10.00          Chaltyr - Tbilisi

11.15          Tehran – Los Angeles

12.30          Sisian – Cologne  

13.45          Piraeus – Sao Paulo

15.00          Buenos Aires – Athens

16.15          Bitlis – La Plata

17.30          Istanbul - Politz

 

Volleyball Men

Armenian State University of Economics, Nalbandyan str., 128 tel: 094401066

10.00          Goris – Piraeus

11.15          Yerevan – Tehran

12.30          Yeghegnadzor – Tallinn

13.45          Metsamor – Akhalkalaki

15.00          Moscow – Cologne

 

Beach Volleyball

“Grand Sport” Club Arshakunyats str., 61  tel:  094401066

                          Women

08.30          Sisian 2 – Yerevan 2

09.10          Moscow – Yerevan 1 

09.50          Yerevan 3 – Utrecht            

10.30          Artik – Gyumri

11.10          Dinkelsbuhl – Sevan

11.50          Sisian – Tbilisi

                         Men

16.00          Nor Hachn – Paris

16.40          Kotelniki – Yerevan 2

17.20          London – Yerevan 1

18.00          Hertogenbosch – Yerevan 3

 

 

 

 

 

 

04.08.2015

09.00  Shooting   Sports School , N.Nork 7th massiv Vilnyus str., 4/3

tel: 093530844

09.00  Tennis “Incourt” Tennis Club courts, Tsitsernakaberd  Highway  7/1

                                                                       tel:091803132

10.00  Badminton         “Hrazdan” Sportshall Brazilian Squire    tel:  093045969    

12.00  Swimming         “Golds Gym”  swimming pool  Komitas str., 40

                                                                     tel:  055030649

10.00  Table Tennis  Arabkir Complex Sports School, Shirvanzadeh str., 4-a

                                                                       tel: 095264831

11.00  Cycling Ejmiadzin, Aknalitch Highway  tel: 093659453 Time Trial /15km men, 10km women/

17.00 Sports Dances  “Neptun” Sports Complex, Tsovakal Isakovi Ave., 42/9

                                                                             tel:093388506

                                      Handball  

Vanadzor Sports Palace  tel: 077770927

11.00          Hrazdan - Alaverdi  

13.00          Al Kuwait – Buenos Aires

15.0 0         Yerevan - Marseille

17.00          Vanadzor – Stepanakert

 

          Basketball

            Men

“Dynamo”Sportshall, Vardanants 69   tel:099446455

10.00          Cairo – Bourj Hammoud

11.45          Kotelniki – Akhalkalaki

13.30          Antelias – Arak

15.15          Glendale Montrose - Vienna

17.00          Buenos Aires – North Sydney

18.45          Moscow – Los Angeles

 

Slavonic University Sportshall, Hovsep Emin str., 123 tel: 095264831

10.00          Fresno - Istanbul

11.45          Sydney – Tehran

13.30          Gyumri – Thessaloniki

15.15          Mousaler - Glendale

17.00          Athens – Sochi

 

State University, A.Manukyan str., 1 tel.095264831

10.00          Aleppo - Samatya             

11.45          Tabriz - Nice

13.30          Toronto – North Hollywood

15.15          Hollywood - Beirut

17.00          Yerevan – Alexandria

 

                Basketball Women

 “Grand Sport” Club,  Arshakunyats str., 61  tel:  095264831

10. 00        Marseille – Los Angeles

 11.45        Glendale – Ararat

 13.30        Anjar – Cairo

 15.15        Hollywood - Antelias

 17.00       Aleppo - Gyumri

 

Republican Palace of Culture & Sport of the Deaf, Koghbatsi str., 69 tel:  099446455       

 10.00        Toronto – Artik

 11.45        Akhalkalaki – Glendale Montrose

 13.30        Yerevan – Montreal

 15.15        Tehran - Vienna

 17.00        Stepanakert – Alexandria

 

                          Football

 Abovyan city stadium tel: 091439996

  10.00        Burbank – Mtskheta

  12.00        Istanbul - Ejmiadzin

  15.30        Al Kuwait – Marsseille

 

  “Banants” Club stadium, Jivani str., 2 tel: 091439996

  10.00        Sisian - London

  12.00        Glendale – Akhalkalaki

 

 Football Academy Sportshall, Acharyan str., 35/31  tel: 091439996

  10.00        Pilar – Mush

  12.00        Jerusalem – Barnaul

  17.30        Buenos Aires - Sydney

 

  “Pyunik” Club Stadium Tsitsernakaberd Highway 4/7 tel: 091439996

   10.00       Yerevan - Samatya

   12.30       Montreal - Hollywood

   17.30       Voronezh – Artashat

 

  Stepanakert city Stadium

   18.00       Isfahan – Stepanakert

 

 

Gyumri city Stadium

    12.00     Tehran - Moscow

    14.00     Cologne – Sasoun

 

Futzal

“RAFN Educational Centre”(former “Mika”), Manandyan str., 41                            

                                                                               tel:091439996 

    10.00      Berlin - Dersim

    13.00      Buenos Aires - Paris

    14.30      Burbank - Piraeus  

    16.00      Artashat – Yekaterinburg    

 

    Polytechnic University Sportshall , Teryan str., 105 tel: 091439996

    10.00      Tsaghkadzor - Voronezh

    11.30      Sasoun – London

    13.00      Tehran – Al-Qamishli   

    14.30      Tbilisi – Aleppo  

    16.00      Arnhem - Bourj Hammoud

       

    Football Academy Sportshall,  Acharyan str., 35/31 tel: 091439996

     10.00      Samatya – Alaverdi

     11.30      Bucharest - Shakhty

     13.00      Yerevan – Batumi

      14.30     Dilijan – Sao Paulo   

     16.00    Hrazdan – Rostov-on-Don

               

     “ JEK”  Sportshall,   Artsakh avenue  4/4   tel: 091439996

     10.00     Lyon – Moscow

     11.30     Spitak – Nikosia

     13.00     Yeghvard - Kessab

     14.30     Strovolos – Barnaul    

     16.00     Urmia - Cairo

     17.30    Anjar – Novocherkask

 

Army Sports Club Sportshall,   Shiraki str., 39 a    tel:  091439996    

     10.00     Tyumen - Vanadzor  

     11.30     Istanbul – Valence   

     13.00     Vienna – Cologne        

     14.30     Aparan – Vladimir

     16.00      Ninotsminda – Saint Petersburg

     17.30      Issy-Les-Moulineaux - Tigranakert

 

Gyumri

     12.00     Kiev - Taganrog

     14.00       Sydney - Antelias

     16.00      Gyumri – La Plata

 

Volleyball Women

Physical Culture University Sportshall, A.Manukyan str.,  11 tel:  094401066

      10.00    Yerevan – Bitlis

      11.15    Cologne – Sao Paulo

      12.30    Sisian - Piraeus

      13.45    Istanbul – Buenos Aires

      15.00    Chaltyr – Los Angeles

      16.15    Politz - Athens

 

Volleyball Men

 Armenian State University of Economics, Nalbandyan str., 128 tel: 094401066

     10.00              Tehran - Tallinn

     11.15    Yerevan – Yeghegnadzor

     12.30    Akhalkalaki – Cologne

     13.45    Metsamor – Moscow

     15.00    Berd - Goris

     16.15    Istanbul – Byureghavan

 

Stepanakert

     11.00      Stepanakert - Berd

     12.30      Meghti – Gyumri                        

 

Beach Volleyball

 “Grand Sport” Club, Arshakunyats str., 61  tel:  094401066

Women

      08.30    Yerevan 1 – Yerevan 3

      09.10     Sisian 1 – Moscow

      09:50     Sevan – Yerevan 2

      10:30     Gyumri – Sisian 2

      11:10     Dinkelsbuhl – Artik

      11.50              Utrecht – Tbilisi

                                  Men

      16.00    Yerevan 3 – Yerevan 1

      16.40     Paris - Kotelniki

      17.20     Dinkelsbuhl – Nor Hachn

      18.00     Berlin - Hertogenbosch        

 

05.08.2015թ

09.00  Shooting     Shooting Sports, N.Nork 7th massiv Vilnyus str., 4/3

tel: 093530844

09.00  Arm-wrestling  Abovyan city Music School,  Ogostosi str., 23 tel: 094800977

09.00  Tennis    “Incourt” Tennis Club courts Tsitsernakaberd  Highway  7/1

                                         tel:091803132

10.00  Cycling Republican Squire  Road Race  /50km men/ tel: 093659453

10.00   Badminton      “Hrazdan” Sportshall , Brazilian Squire    tel: 093045969

12.00   Swimming                 “Golds Gym” swimming pool  Komitas str., 40

                                      Tel:  055030649

11.30   Chess - Chess House, Khanjyan str., 50 tel: 093000963 

17.00            Athletics Artashat city stadium tel: 098778822

10.00   Table Tennis Arabkir Complex Sports School, Shirvanzadeh str., 4-a

                                         Tel: 095264831

 

Handball

Vanadzor Sports Palace  tel: 077770927

          11.00          Akhalkalaki – Hrazdan     

          13.00          Alaverdi – Al Kuwait

          15.00          Stepanakert - Yerevan

          17.00          Chaltyr – Vanadzor

 

Basketball Men

“Dynamo”Sportshall Vardanants 69   tel: 099446455

          10.00          Akhalkalaki - Cairo                       

          11.45          Bourj Hammoud - Isfahan

          13.30          Arak – Artik

          15.15          Vienna - Antelias

          17.00          Los Angeles – Buenos Aires             

          18.45          North Sydney – Shushi

 

Slavonic University Sportshall Hovsep Emin str., 123 tel: 099446455

          10.00          Istanbul – Montreal

          11.45          Thessaloniki – Urmia

          13.30          Tehran – Fresno

           15.15         Glendale – Gyumri

          17.00          Sochi – Aleppo    

 

State University A.Manukyan str., 1 tel: 099446455

          10.00          North Hollywood – Yerevan

          11.45          Alexandria – Toronto

          13.30          Nice – Bitlis          

          15.15          Hollywood – Tabriz         

          17.00          Rasht - Samatya                              

 

                 Basketball Woman

“Grand Sport” Club Arshakunyats str., 61  tel:  099446455

         10. 00         Antelias  -  Isfahan

         11.45          Gyumri – Hollywood

         13.30          Los Angeles - Anjar            

         15.15          Cairo - Marseille

         17.00          Alexandria - Glendale

 

Republican Palace of Culture & Sport of the Deaf Koghbatsi str., 69 tel:  099446455       

         10. 00         Artik – Tehran

         11.45          Vienna – Toronto

          13.30          Montreal  - Akhalkalaki

          15.15          Ararat – Stepanakert

          17.00           Yerevan – Glendale Montrose

 

                           Football

Abovyan city stadium tel: 091439996

          10.00          Mtskheta - Ejmiadzin

          12.00          Burbank – Istanbul

          17.30          Chaltyr – Al Kuwait     

 

“Banants” Club Stadium   Jivani str., 2 tel: 091439996

           10.00         London – Glendale

          12.00          Taganrog – Sisian

 

 Stepanakert city Stadium

          18.00          Isfahan  - Bourj Hammoud

 

  Gyumri city Stadium

          12.00          Moscow - Sasoun

          14.00          Tehran – Cologne

 

 Football Academy Sportshall Acharyan str., 35/31  tel: 091439996

          10.00          Mush – Barnaul

          12.00          Pilar  - Jerusalem

          17.30          Voronezh – Buenos Aires

 

“Pyunik” Club Stadium Tsitsernakaberd Highway 4/7 tel: 091439996

          10.00       Salatya – Hollywood

          12.00       Yerevan – Montreal

          17.30       Artashat – Sydney

 

Futzal

“RAFN Educational Centre”(former “Mika”)Manandyan str., 41                            

                                                                               tel:091439996 

          10.00       Paris – Berlin

          13.00       Dersim Nor Hachn

          14.30       Aleppo Burbank

          16.00       Yekaterinburg – Tbilisi  

 

Polytechnic University Sportshall  Teryan str., 105 tel: 091439996

          10.00         Al-Qamishli – Tsaghkadzor

          11.30         London – Tehran

          13.00         Voronezh – Sasoun

          14.30         Piraeus – Artashat

          16.00         Sao Paulo – Hrazdan

 

Football Academy Sportshall,  Acharyan str., 35/31  tel: 091439996

          10.00         Batumi – Samatya

          11.30         Shakhty – Yerevan

          13.30         Alaverdi – Bucharest

          14.30         Bourj Hammoud - Dilijan

          16.00         Rostov-on-Don – Arnhem

 

“ JEK”  Sportshall,      Artsakh avenue  4/4   tel: 091439996

          10.00        Kessab – Lyon

          11.30        Nikosia - Yeghvard

          13.00        Moscow – Spitak

          14.30        Anjar – Barnaul

          16.00        Urmia – Novocherkask

          17.30         Strovolos – Cairo

 

Army Sports Club Sportshall,   Shiraki str., 39 a    tel:  091439996    

         10.00        Cologne – Tyumen                   

         11.30        Valence – Vienna

         13.00        Vanadzor – Istanbul

         14.30        Issy-Les-Moulineaux – Vladimir

         16.00        Ninotsminda – Tigranakert

          17.30       Aparan – Saint Petersburg

 

Gyumri city Stadium

          12.00        La Plata – Kiev

          14.00        Antelias – Gyumri

          16.00        Taganrog – Sydney

 

Volleyball Women

Physical Culture University Sportshall,  A.Manukyan str.,  11 tel:  094401066

          10.00       Piraeus – Cologne

          11.15       Sao Paulo - Sisian

          12.30       La Plata – Yerevan

          13.45       Los Angeles – Tbilisi

15.00       Tehran – Chaltyr

16.15       Athens – Istanbul

17.30        Buenos Aires - Politz

 

                             Volleyball Men

Armenian State University of Economics Nalbandyan str., 128 tel: 094401066

10.00       Moscow - Akhalkalaki

11.15       Cologne – Metsamor

12.30       Politz - Piraeus

13.45       Goris – Istanbul

15.00       Yeghegnadzor - Tehran

16.15       Tallinn – Yerevan

 

Stepanakert city stadium

11.00    Berd – Gyumri

12.30    Stepanakert – Meghri

 

Beach Volleyball

 “Grand Sport” Club Arshakunyats str., 61  tel:  094401066

Women

    

08.30    Utrecht – Yerevan 1       

09.10    Yerevan 2 – Gyumri

09.50    Yerevan 3 – Sisian 1

10.30    Sisian 2 - Dinkelsbuhl

11.10    Artik – Sevan

11.50   Tbilisi – Moscow

  

Men

16.00    Yerevan 3 – London

16.40    Kotelniki - Dinkelsbuhl

17.20    Yerevan 2 - Paris 

18.00    Berlin – Yerevan 1

 

06.08.2015թ

09.00  Shooting , Shooting Sports N.Nork 7th massiv Vilnyus str., 4/3

        tel: 093530844

09.00 Arm-wrestling, city Abovyan Music School, Ogostosi str., 23 tel: 094800977

09.00  “Incourt” Tennis Club courts Tsitsernakaberd  Highway  7/1 tel:091803132

10.00  Golf  “Ararat” Golf Club Gevorg Chaushi  str., 50 tel:05505091

10.00  Badminton      “Hrazdan” Sportshall Brazilian Squire    tel:  093045969

13.00  Chess,  Chess House,  Khanjyan str., 50 tel: 093000963 

17.00   Athletics Artashat city stadium tel: 098778822

10.00  Table Tennis  Arabkir Complex Sports School Shirvanzadeh str., 4-a

                                                                     tel: 095264831

 

          Handball

Vanadzor Sports Palace  tel: 077770927

12.00    Al Kuwait – Akhalkalaki   

14.00    Buenos Aires – Alaverdi

16.00     Marseille – Stepanakert

18.00     Yerevan – Chaltyr

 

Basketball Men

“Dynamo”Sportshall Vardanants 69   tel: 099446455

           10.00      Shushi – Los Angeles                         

11.45      Artik – Vienna

13.30      Antelias – Glendale Montrouse

15.15      Cairo – Kotelniki

17.00      Buenos Aires – Moscow        

18.45      Isfahan – Akhalkalaki        

 

Slavonic University Sportshall Hovsep Emin str., 123 tel: 099446455

10.00      Gyumri – Mousaler

11.45      Sochi – Rasht

13.30      Urmia – Glendale

15.15      Montreal - Tehran

17.00      Fresno – Sydney

State University A.Manukyan str., 1 tel: 099446455

10.00     Athens – Aleppo

11.45     Tabriz – Beirut

13.30     North Hollywood – Alexandria         

15.15     Bitlis – Hollywood          

17.00     Toronto – Yerevan

                                              

Basketball Woman

“Grand Sport” Club Arshakunyats str., 61  tel:  099446455

10. 00    Marseille – Anjar

         11.45     Hollywood – Aleppo

         13.30     Isfahan – Gyumri             

         15.15     Glendale – Stepanakert

         17.00     Cairo – Los Angeles

 

Republican Palace of Culture & Sport of the Deaf Koghbatsi str., 69 tel:  099446455       

10.00     Alexandria - Ararat

          11.45    Montreal – Glendale Montrose

          13.30    Artik – Vienna

          15.15    Tehran – Toronto

         17 00    Yerevan –Akhalkalaki

 

Football

“Banants” Club stadium   Jivani str., 2 tel: 091439996

10.00    Glendale - Taganrog

12.00    Akhalkalaki – London

17.30    Beirut - Marseille

 

Stepanakert city stadium

         18.00    Bourj Hammoud – Stepanakert

 

Gyumri city stadium

12 00     Cologne – Moscow

14 .00    Sasoun – Tehran

 

Football Academy Sportshall Acharyan str., 35/31  tel: 091439996

11.00    Jerusalem – Mush

 

                                     Futzal

 

“RAFN Educational Centre”(former “Mika”)Manandyan str., 41                            

                                                                               tel:091439996 

10.00   Berlin – Nor Hachn

11.30   Buenos Aires - Dersim

14.30   Burbank – Artashat

16.00   Tbilisi - Piraeus

 

 Polytechnic University Sportshall  Teryan str., 105 tel: 091439996

10.00   Tsaghkadzor – Sasoun

11.30   Tehran – Voronezh

13.00   Al- Qamshli – London

14.30   Aleppo – Yekaterinburg

16.00   Bourj Hammoud – Rostov-on-Don

 

Football Academy Sportshall Acharyan str., 35/31  tel: 091439996

10.00   Samatya - Bucharest

11.30   Yerevan – Alaverdi

13.00   Batumi – Shakhty

14.30   Dilijan – Hrazdan

16.00   Arnhem – Sao Paulo

 

“ JEK”  Sportshall      Artsakh avenue  4/4   tel: 091439996

         10.00     Lyon – Spitak                   

11.30    Yeghvard – Moscow

13.00    Kessab – Nikosia                            

14.30    Barnaul – Cairo

16.00    Novocherkask – Strovolos

17.30    Anjar - Urmia

 

 Army Sports Club Sportshall   Shiraki str., 39 a    tel:  091439996    

10.00   Tyumen – Istanbul

11.30   Vienna – Vanadzor

13.00    Cologne – Valence

14.30   Vladimir – Saint Petersburg

16.00    Tigranakert – Aparan

17.30     Issy-Les-Moulineaux – Ninotsmind

Gyumri

12.00      Kiev – Sydney

14.00      Gyumri – Taganrog

16.00      La Plata – Antelias

 

Volleyball Men

Armenian State University of Economics Nalbandyan str., 128 tel: 094401066

10.00       Istanbul – Piraeus

11.15       Byureghavan – Goris

 

Stepanakert

11.00         Meghri – Berd

12.30         Gyumri – Stepanakert

 

Beach Volleyball

 “Grand Sport” Club Arshakunyats str., 61  tel:  094401066

    

Men

16.00         Berlin – London

16.40         Yerevan 1 – Hertogenbosch

17.20         Dinkelsbuhl – Yerevan 2

18.00         Nor Hachn – Kotelniki

Women

08.30         Sisian 1 – Utrecht

09.10         Moscow – Yerevan 3

09.50         Tbilisi – Yerevan 1

10.30          Dinkelsbuhl  - Yerevan 2

11.10          Artik – Sisian 2

11.50          Sevan – Gyumri

   

                            07.08.2015թ

09.00  Shooting     Shooting Sports N.Nork 7th massiv Vilnyus str., 4/3

tel: 093530844

09.00  Arm-wrestling     city Abovyan Music School  Ogostosi str., 23 tel: 094800977

09.00  Tennis     “Incourt” Tennis Club courts Tsitsernakaberd  Highway  7/1

                                                                      tel:091803132

10.00  Golf  “Ararat” Golf Club Gevorg Chaushi  str., 50 tel:05505091

10. 00  Badminton      “Hrazdan” Sportshall Brazilian Squire    tel:  093045969  

10.00  Table Tennis  Arabkir Complex Sports School Shirvanzadeh str., 4-a

                                                                     tel: 095264831                     

17.00 Sports Dances  “Neptun” Sports Complex Tsovakal Isakovi Ave., 42/9

                                                                           tel:093388506

13.00  Chess  Chess House Khanjyan str., 50 tel: 093000963 

17.00  Athletics Artashat city stadium tel: 098778822       

 

Basketball Men

“Dynamo”Sportshall Vardanants 69   tel: 099446455

10.00   Kotelniki – Isfahan

11.45   Vienna – Arak

13.30    Akhalkalaki – Bourj Hammoud

15.15    Glendaile – Artik

17.00     Los Angeles – North Sydney

 

Slavonic University Sportshall Hovsep Emin str., 123 tel: 099446455

10.00     Mousaler – Urmia

11.45      Moscow – Shushi

13.30      Glendale – Thessaloniki

15.15      Tehran – Istanbul

17.00      Sydney – Montreal

 

State University A.Manukyan str., 1 tel: 099446455

10.00      Rasht – Athens

11.45      Hollywood – Nice

13.30      Beirut – Bitlis

15.15     Sochi – Samatya

 

Basketball Woman

“Grand Sport” Club Arshakunyats str., 61  tel:  099446455

11.00      Gyumri – Antelias

12.45      Aleppo – Isfahan

 

 

Football

“Banants” Club stadium   Jivani str., 2 tel: 091439996

10.00           Taganrog – Akhalkalaki

12.00           Sisian – Glendale

 

Abovyan city Stadium tel: 091439996

10.00           Istanbul – Mtskheta

12.00          Ejmiadzin – Burbank

15.30          Chaltyr – Beirut

 

Football Academy Sportshall Acharyan str., 35/31  tel: 091439996

10.00          Jerusalem – Mush

12.00          Barnaul – Pilar

17.30          Sydney – Voronezh

“Pyunik” Club Stadium Tsitsernakaberd Highway 4/7 tel: 091439996

10.00          Samatya – Montreal  

12.00          Hollywood - Yerevan

17.30                    Buenos Aires – Artashes

Futzal

“RAFN Educational Centre”(former “Mika”)Manandyan str., 41                             

                                                                               tel:091439996 

11.30          Dersim – Paris

13.00          Nor Hachn – Buenos Aires

14.30          Yekaterinburg – Burbank

16.00          Piraeus – Aleppo

 

Polytechnic University Sportshall  Teryan str., 105 tel: 091439996

10.00          London - Tsaghkadzor

11.30          Voronezh – Al-Qamishli

13.00          Sasoun – Tehran

14.30                    Artashat – Tbilisi

16.00          Hrazdan – Arnhem

 

Football Academy Sportshall Acharyan str., 35/31  tel: 091439996

10.00           Shakhty – Samatya

11.30          Alaverdi – Batumi

13.00          Bucharest  – Yerevan

14.30          Rostov-on-Don – Dilijan

16.00          Sao Paulo  –Bourj Hammoud

 

“ JEK”  Sportshall      Artsakh avenue  4/4   tel: 091439996

10.00          Nikosia – Lyon

11.30          Moscow – Kessab

13.00          Spitak  – Yeghvard

14.30                    Urmia  – Barnaul

16.00          Strovolos – Anjar

17.30          Cairo – Novocherkask

 

Army Sports Club Sportshall   Shiraki str., 39 a    tel:  091439996    

10.00          Valence  – Tyumen

11.30          Vanadzor – Cologne

13.00          Istanbul  – Vienna

14.30                    Ninotsminda – Vladimir

16.00          Aparan – Issy-Les-Moulineaux

17.30          Saint Petersburg – Tigranakert

 

           Gyumri

12.00          Antelias – Kiev

14.00          Taganrog  – La Plata

16.00          Sydney – Gyumri

 

                                          Volleyball Men

Armenian State University of Economics Nalbandyan str., 128 tel: 094401066

10.00          Piraeus – Byureghavan

11.15          Politz – Istanbul

 

                                          Beach Volleyball

 “Grand Sport” Club Arshakunyats str., 61  tel:  094401066

Women

            8.30          Sisian 2 – Sevan

 9.10           Yerevan 2 – Artik

 9.50           Gyumri  – Dinkelsbuhl

10.30          Tbilisi – Yerevan 3

11.10          Yerevan 1 – Sisian 1

11.50          Utrecht – Moscow

 

Men

16.00          Berlin – Yerevan 3

16.40          London – Hertogenbosch

17.20          Yerevan 2 – Nor Hachn

18.00                    Paris – Dinkelsbuhl

 

Handball

Vanadzor Sports Palace  tel: 077770927

12.00          Hrazdan – Al Kuwait

14.00          Akhalkalaki – Buenos Aires

16.00          Chaltyr – Marseille

18.00          Vanadzor – Yerevan

 

ԱՐՁԱՆԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ

 

«ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԽԱՂԵՐԻ ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ԿՈՄԻՏԵ»

 

ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ

 

ԳՈՐԾԱԴԻՐ ԿՈՄԻՏԵԻ ՆԻՍՏ

 

 

 

Ք. Երևան                                                                                                               2014թ., մայիսի 30

 

 

 Գործադիր կոմիտեի 25 անդամներից նիստին չէին մասնակցում 3-ը` Մաժակ Օհանյանը,  Ջանո Բաղդանյանը, Վրեժ Շառոյանը:

 

            Նիստին հրավիրված էին և մասնակցում էին ՀՀ գոլֆի, բազկամարտի, հեծանվասպորտի ֆեդերացիաների նախագահներ` Վահագն Հովնանյանը, Արսեն Գաբրիելյանը, Ալեքսանդր Բերեզովսկին, ՀՀ հանդբոլի ֆեդերացիայի, Պարի և սպորտային պարերի համահայկական խորհրդի ներկայացուցիչներ` Արսեն Մխիթարյանը և Անուշիկ Յոլյանը:

 

 

 

Օրակարգ`

 

1.      2015 թ. կայանալիք Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի անցկացման մասին

 

2.      Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի գլխավոր մրցավար նշանակելու մասին

 

3.      Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի գլխավոր բեմադրող նշանակելու մասին

 

4.      ՀԽՀԿ-ի գործադիր կոմիտեի հերթական նիստի անցկացման ժամկետ նշանակելու մասին

 

5.      Այլ հարցեր

 

Օրակարգի առաջին հարցի վերաբերյալ ՀԽՀԿ-ի նախագահ Իշխան Զաքարյանը տեղեկացրեց, որ 2015 թ. Համահայկական 6-րդ խաղերն ընդգրկվել են Հայոց Մեծ Եղեռնի 100-ամյակին նվիրված պետական միջոցառումների ծրագրում:

 

ՀԽՀԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բ. Բուռնազյանը ներկայացրեց, որ 5-րդ խաղերից հետո առանձին քաղաքներից, ֆեդերացիաներից հայտեր են ստացվել խաղերի ծրագրում լրացուցիչ 7 մարզաձև ընդգրկելու խնդրանքով: Գոլֆի, բազկամարտի, հեծանվասպորտի, սպորտային պարերի, հանդբոլի հանրապետական ֆեդերացիաների ներկայացուցիչները հրավիրված են նիստին և պատրաստ են պատասխանելու գործկոմի անդամների հարցերին:

 

Գործադիր կոմիտեի անդամ Ալֆրեդ Հավանն առաջարկեց Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի մեդալակիրներին հանձնել նաև հավաստագրեր:

 

Գործադիր կոմիտեի անդամ Փոլ Քիշյանն առաջարկեց Համահայկական 6-րդ խաղերին մասնակից սփյուռքի քաղաքների քաղաքապետերին խաղերի օրերին պաշտոնապես հրավիրել Երևան:

 

Նախագահ Իշխան Զաքարյանն առաջարկեց 2015 թ.-ին Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի բացման և փակման արարողությունների ուղիղ եթերով հեռարձակման իրավունքը հատկացնել «ԱՐՄԵՆԻԱ» հեռուստաընկերությանը`  ռեժիսոր Հրաչ Քեշիշյանի ղեկավարությամբ:

 

ՀԽՀԿ-ի փոխնախագահ Ա. Բոյաճյանն առաջարկեց,  հաշվի առնելով ամերիկահայ բարերար Վահագն Հովնանյանի զգալի ներդրումը Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, համահայկական խաղերի անցկացման և Հայաստանում գոլֆ մարզաձևի արմատավորման գործում, նրան ընտրել «Համահայկական Խաղերի Համաշխարհային Կոմիտե» հասարակական կազմակերպության պատվավոր անդամ:

 

Որոշեցին`

 

1.      Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերն անցկացնել 2015 թ. օգոստոսի 2-13-ը Երևան քաղաքում:

 

1.1 Խաղերին մասնակից Սիրիայի Արաբական Հանրապետության քաղաքների միացյալ պատվիրակության բոլոր ծախսերը (ճանապարհածախս, հյուրանոց, օրապահիկ) կատարել ՀԽՀԿ-ի միջոցների հաշվին:

 

1.2 Հանձնարարել գործկոմի անդամներին մինչև 2014 թ. սեպտեմբերի 1-ը խաղերի ծրագրում 7 նոր մարզաձևեր ընդգրկելու վերաբերյալ գրավոր առաջարկությունները ներկայացնել ՀԽՀԿ-ի քարտուղարություն:

 

2.   2015 թ. Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի գլխավոր մրցավար նշանակել Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ, միջազգային կարգի մրցավար Դերենիկ Գաբրիելյանին:

 

3.   2015 թ. Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի գլխավոր ռեժիսոր-բեմադրիչ նշանակել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանին:

 

4.   «Համահայկական Խաղերի Համաշխարհային Կոմիտե» հասարակական կազմակերպության գործադիր կոմիտեի հաջորդ նիստն անցկացնել 2014 թ. հոկտեմբերի 10-ին` Երևանում:

 

5.   2015 թ. Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի մեդալակիրներին հանձնել նաև հավաստագրեր:

 

6.   Խաղերին մասնակից քաղաքների քաղաքապետերին Երևան հրավիրելու հարցը քննարկել Երևանի քաղաքապետարանի հետ և դրան անդրադառնալ գործկոմի հաջորդ նիստին:

 

7. Ամերիկահայ բարերար Վահագն Հովնանյանին ընտրել Համահայկական Խաղերի Համաշխարհային Կոմիտեի պատվավոր անդամ:

 

8.   Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի բացման, փակման արարողությունների ուղիղ եթերով հեռարձակման իրավունքը հատկացնել «Արմենիա» հեռուստաընկերությանը` ռեժիսոր Հրաչ Քեշիշյանի ղեկավարությամբ:

 

Գլխավոր քարտուղար`

 

Բ. Բուռնազյան

 

ԿՈՆՏԱԿՏԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ

N

Անվանումը

Ղեկավարը

Հեռախոսա–համարը

Էլեկտրոնային փոստի հասցեն

1

«Հայաստանի աթլետիկայի  ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Ռոբերտ Էմմիյան

 

փոխնախ. Կարեն Խաչատուրյան

 

գլխ. քարտուղար

Նարինե Շահբազյան

 

 

(010)54-12-62

ֆ. 58-68-66

 

(055)19-79-77

(010)52-84-00

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

2

«Հայաստանի բադմինթոնի  ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Հրաչյա Պողոսյան

 

 

 

գլխ. քարտ. Գոհար Հովհաննիսյան

(091) 718-763

(010) 56-65-08

(010)56-64-59

 

(091) 51-21-17

52-84-14

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

3

«Հայաստանի բասկետբոլի  ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Հրաչյա Ռոստոմյան

 

փոխնախագահ Գաբրիել Ղազարյան

 

գործ. տնօրեն Վահագն Հարությունյան

(098) 03-03-81

(010)52-97-97

ֆ. 54-57-89

 

 

(094) 44-74-55

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

 

 

 

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

4

«Հայաստանի բազկամարտի  ֆեդերացիա»

Արսեն Գավրիելյան

 

 

(010) 549723

(091) 197105

 

5

«Հայաստանի գոլֆի ասոցիացիա »  հասարակական կազմակերպություն

Վահագն Հովնանյան

գլխ. քարտուղար   Կարեն Հովհաննիսյան

 (093) 54-52-54

(055) 05-09-13

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

6

«Հայաստանի սեղանի թենիսի  ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Ֆելիքս Սարգսյան

Ֆեդ. Նախ.

 

(010) 529797

(091) 501871

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

7

«Հայաստանի թենիսի  ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Հարություն Փամբուկյան

 

գործ. տնօրեն Գևորգ Կարամանուկյան

 

մամուլի քարտուղար Արևիկ Ուդումյան

 

քարտուղարություն

Լիլյա Չիրկինյան

 

 

 

(010_ 52-94-29

 

 

 

 

(055)  39-97-44

 

 

 

 

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

8

«Լողի  հայկական դաշնություն» հասարակական կազմակերպություն

Հովսեփ Մեսրոպյան

 

 

գլխ. քարտ. Էդուարդ Մանթաշյան

(077) 70-11-11

56-44-60

54-11-55

 

(055) 03-06-49

52-28-53

armswimming.am

 

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

9

«Հայաստանի Հանրապետության հանդբոլի  ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Սարգիս Գրիգորյան

 

փոխնախ. Էդուարդ Օհանյան

գլխ. քարտ. Աննա Մելքոնյան

 

 

հ. ֆ.  546-696

 

(094) 18-64-56

 

(091) 48-39-56

 

 

 

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

10

«Հայաստանի հեծանվային մարզաձևի  ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

 

Մարտին Շարբաթյան 

 

գործ. տնօրեն

Կարեն Գրիգորյան

 

 

(091) 34-89-61

(093) 34-89-61

(010) 44-55-14 

 

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript 

11

«Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Արթուր Հովհաննիսյան

 

փոխնախագահ Գագիկ Զոհրաբյան

 

պատվավոր նախագ.

Հրաչյա Պետիկյան

 

գլխ. քարտ.

Արեգ Սարիբեկյան

 

ավագ մարզիչ  Սեյրան Նիկողոսյան

(091) 41-23-23

(010)67-25-67

 

 

 

 

(091) 36-69-81

 

 

 

(096) 61-00-16

 

 

(093) 351-351

 

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

12

«Հայաստանի մինի ֆուտբոլի ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Արտեմ Շահբազյան

Ֆեդ.նախ.

(055) 706313

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

13

«Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Սերժ Սարգսյան

 

 

փոխնախ. Սմբատ Լպուտյան

 

գործադիր տնօրեն

Հրաչիկ Թավադյան

 

գլխ. քարտուղար

Գագիկ Հովհաննիսյան

(010)55-49-23

ֆ. 57-07-58

 

(010)44-84-76

(091) 41-70-64

 

 

(010)52-64-64

 

(091) 40-41-75

(010)55-49-23

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

 

14

«Հայաստանի Պարերի և Սպորտային պարերի համահայկական խորհուրդ»

Մարիաննա Մամյան

Ֆեդ. Նախ.

(094) 949898

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

15

«Հայաստանի Հանրապետության լողափյնա վոլեյբոլի  ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Արթուր Բաղդասարյան

Նախ.

Գոռ Ալեյան

Գլխ. քարտուղար

 

(091) 48 5159

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript 

16

«Հայաստանի Հանրապետության վոլեյբոլի  ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Արթուր Բաղդասարյան

 

փոխնախագահներ

Հրաչյա Մուրադյան,

Ազատ Բաբայան

 

գլխ. քարտուղար

Կարեն Ասմարյան

 

ադմինիստրատիվ տնօրեն Անահիտ Հովհաննիսյան

 

 

 

 

 

 

 

 

(091) 42-91-29

 

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

17

«Հայաստանի Հանրապետության ֆուտբոլի ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպություն

Ռուբեն Հայրապետյան

(010) 54 8885

 

Այս էլ. փոստի հասցեն պաշտպանված է սպամ-բոթերից: Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript

 

ՄԱՐԶԱՁԵՎԵՐ

 

1.1    Աթլետիկա (կանայք և տղամարդիկ):

Ծրագրում ընդգրկված են 27 մարզաոճ` 13 կանանց և 14 տղամարդկանց:

 

Կանայք` վազք - 100մ, 200մ, 400մ, 800մ և 1500մ, փոխանցումավազք -  4 x 100մ և 4 x 400մ, եռացատկ, բարձրացատկ, հեռացատկ, սկավառակի նետում, նիզակի նետում, գնդի հրում:

Տղամարդիկ` վազք 100մ, 200մ, 400մ, 800մ, 1500մ և 5000մ, փոխանցումավազք - 4 x 100մ և 4 x 400մ,  եռացատկ, բարձրացատկ, հեռացատկ,  սկավառակի նետում, նիզակի նետում, գնդի հրում:

 

Հաշվանցումը կատարվում է ըստ յուրաքանչյուր քաղաքից երկուական լավագույն արդյունքներ ցույց տված մարզիկների:

1.2    Բադմինթոն (կանայք և տղամարդիկ):

Ծրագրում ընդգրկված են 2 անհատական մրցումներ և 2 զուգամրցումներ կանանց և մղամարդկանց միջև:

Հիմնական ցանցում կանանց համար ընդգրկվում են 32 մարզուհի (Հայաստանի քաղաքներից ոչ ավելի, քան 8 մարզիկ) և տղամարդկանց համար 64 մարզիկներ (Հայաստանի քաղաքներից ոչ ավելի, քան 16 մարզիկ):

Զուգախաղերի ցանցում կընդգրկվեն տղամարդկանց և կանանց 16-ական կանանց զույգեր:

 

1.3    Բազկամարտ  (կանայք և տղամարդիկ):

Անց են կացվում կանանց և տղամարդկանց անհատական մրցումներ:

 

Տղամարդիկ`3 քաշային կարգ աջ և ձախ ձեռքերով մինչև 70 կգ, 90 կգ և +90 կգ

Կանայք` 2 քաշային կարգ աջ և ձախ ձեռքերով մինչև 70 կգ և +70 կգ

 

1.4    Բասկետբոլ (կանայք և տղամարդիկ):

Թիմի կազմը` 15 մասնակից, այդ թվում 12 մարզիկ և 3 պատասխանատու անձ:

 

1.5    Գոլֆ (կանայք և տղամարդիկ):

Անց են կացվում կանանց և տղամարդկանց անհատական մրցումներ:

 

1.6    Թենիս  (կանայք և տղամարդիկ):

Անց են կացվում կանանց և տղամարդկանց մենախաղեր և զուգախաղեր:

Հիմնական ցանցում ընդգրկվում են 64 մարզիկներ (Հայաստանի քաղաքներից ոչ ավելի, քան 16 մարզիկ) և 32 մարզուհի (Հայաստանի քաղաքներից ոչ ավելի, քան 8 մարզուհի):

Զուգախաղերի ցանցում  ընդգրկվում են 16-ական լավագույն տղամարդկանց և կանանց զույգեր:

1.7    Լող (կանայք և տղամարդիկ):

Ծրագրում ընդգրկված են 24 մարզաոճ` 12 կանանց և 12 տղամարդկանց:

 

Կանայք`ազատ ոճ - 50մ և 100մ, բրաս – 50մ և 100մ, փոխանցումալող ազատ ոճով – 4 x 50մ և 4 x 100մ, փոխանցումալող համակցված - 4 x 100մ, բատերֆլայ - 50մ և 100մ, թիկնալող - 50մ և 100մ, համալիր – 200 մ

Տղամարդիկ` ազատ ոճ - 50մ և 100մ, բրաս – 50մ և 100մ, փոխանցումալող ազատ ոճով – 4 x 50մ և 4 x 100մ, փոխանցումալող համակցված - 4 x 100մ, բատերֆլայ - 50մ և 100մ, թիկնալող - 50մ և 100մ, համալիր – 200 մ

Հաշվաանցումը կատարվում է ըստ յուրաքանչյուր քաղաքի երկուական լավագույն արդյունքների ցույց տված մարզիկների:

1.8    Լողափնյա վոլեյբոլ (կանայք և տղամարդիկ)

Թիմի կազմը` 3 մասնակից, այդ թվում 2 մարզիկ և 1 պատասխանատու անձ:

1.9    Հանդբոլ (տղամարդիկ)

Թիմի կազմը` 18 մասնակից` այդ թվում 14 մարզիկ և 4 պատասխանատու անձ

1.10Հեծանվասպորտ (կանայք և տղամարդիկ):

Անց են կացվում կանանց և տղամարդկանց անհատական և խմբակային մրցումներ.

 

Անհատական` 15 կմ (Ակնալիճ)

Թիմային` 50 կմ

1.11Հրաձգություն (կանայք և տղամարդիկ):

 Անց են կացվում կանանց և տղամարդկանց  անհատական մրցումներ:

 Կանայք` ատրճանակ – 10 մ (40 կրակոց), հրացան – 10 մ (40 կրակոց)

 Տղամարդիկ` ատրճանակ – 10 մ (60 կրակոց), հրացան – 10 մ (60 կրակոց)

1.12Մինի-ֆուտբոլ

Թիմի կազմը` 15 մասնակից, այդ թվում 12 մարզիկ և 3 պատասխանատու անձ:   

 

 

Ծանոթություն.

Այն մարզիկներին, ովքեր ունեն արհեստավարժի լիցենզիա, չի թույլատրվում մասնակցել Համահայկական խաղերի մինի-ֆուտբոլի մրցաշարին: Բացառություն են կազմում միայն այն արհեստավարժ մարզիկները, որոնց տարիքը 46 և ավելի է:

1.13Շախմատ (կանայք և տղամարդիկ):

 Անց են կացվում կանանց և տղամարդկանց անհատական մրցումներ:

 Մրցումների մասնակիցները պետք է ունենան մինչև 2300 միավորը չգերազանցող արհեստավարժի վարկանիշ:

Մրցումներն անցկացվում են շվեյցարական համակարգով:

 

1.14Սեղանի թենիս (կանայք և տղամարդիկ):

Անց են կացվում կանանց և տղամարդկանց թիմային մրցումներ, մենախաղեր և զուգախաղեր:

Թիմային մրցումներին (յուրաքանչյուրում 3-ական մարզիկ և մարզուհի) թույլատրվում են մասնակցելու ոչ ավելի, քան 16 թիմեր:

Հիմնական ցանցում ընդգրկվում են 64 մարզիկներ և մարզուհիներ (Հայաստանի քաղաքներից ոչ ավելի, քան 16 մարզիկ և մարզուհի):

Զուգախաղերի ցանկում կընդգրկվեն 16-ական լավագույն կանանց և տղամարդկանց զույգեր:

 

1.15Սպորտային պարեր  (կանայք և տղամարդիկ):

Անց են կացվում կանանց  անհատական և զույգերով (կանայք և տղամարդիկ) մրցումներ:

Մրցումների ծրագրում ընդգրկված են հետևյալ ձևերը.

 

եվրոպական 5 ձև` դանդաղ և արագ վալս, տանգո, արագ ֆոքստրոտ կամ քուիք ստեպ

լատինաամերիկյան 5 ձև` սամբա, ռումբա, չաչա, պասադոբլ, ջայֆ

1.16Վոլեյբոլ (կանայք և տղամարդիկ):

Թիմի կազմը` 15 մասնակից, այդ թվում 12 մարզիկ և 3 պատասխանատու անձ:

 

1.17Ֆուտբոլ (տղամարդիկ):

Թիմի կազմը` 21 մասնակից, այդ թվում 18 մարզիկ և 3 պատասխանատու անձ:   

 

 

Ծանոթություն.

ա) Այն մարզիկներին, որոնք ունեն արհեստավարժի լիցենզիա, չի թույլատրվում մասնակցել Համահայկական խաղերի ֆուտբոլի մրցաշարին: Բացառություն են կազմում այն արհեստավարժ մարզիկները, որոնց տարիքը 36 և ավելի է

բ) Նախնական և քառորդ եզրափակիչ խաղերն անցկացվում են 2 խաղակես x 35 րոպե բանաձևով: Կիսաեզրափակիչ խաղերը` 2 խաղակես x 40 րոպե: Եզրափակիչ խաղն անցկացվում է 2 խաղակես x 45 րոպե:

գ) Թույլատրվում է կատարել 6 փոփոխություն:

ԽՈՐՀՐԴԱՆԻՇ

 

 

ՋԱՀԱԿԻՐ

ՄՐՑԱՎԱՐԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ԿԱԶՄ

ՄԱՐԶԱԿԱՌՈՒՅՑՆԵՐ

ԿԱՆՈՆԱԿԱՐԳԵՐ

N

Մարզաձև

Կանոնակարգը

1

Աթլետիկա

 Բեռնել/դիտել

2

Բադմինթոն

 Բեռնել/դիտել

3

Բազկամարտ

 Բեռնել/դիտել

4

Բասկետբոլ

 Բեռնել/դիտել

5

Գոլֆ

 Բեռնել/դիտել

6

Թենիս

 Բեռնել/դիտել

7

Լող

 Բեռնել/դիտել

8

Լողափնյա վոլեյբոլ

 Բեռնել/դիտել

9

Հանդբոլ

 Բեռնել/դիտել

10

Հեծանվասպորտ

 Բեռնել/դիտել

11

Հրաձգություն

 Բեռնել/դիտել

12

Մինի-ֆուտբոլ

 Բեռնել/դիտել

13

Սեղանի թենիս

 Բեռնել/դիտել

14

Սպորտային պարեր

 Բեռնել/դիտել

15

Վոլեյբոլ

 Բեռնել/դիտել

ՀԽՀԿ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ՊԱՐԳԵՎ

2002թ. ՀԽՀԿ գործադիր կոմիտեն սահմանել է «ՊԱՏՎՈ ՆՇԱՆ» ՀԽՀԿ::

«ՊԱՏՎՈ ՆՇԱՆ»-ով պարգևատրվում են Հայաստանի և Սփյուռքի այն ներկայացուցիչները, որոնք մեծ ներդրում ունեն Համահայկական մարզական շարժման զարգացման և Համահայկական խաղերը բարձր մակարդակով կազմակերպելու գործում:

 

Տեղեկացնել ընկերներին

Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտե

Հեռ. (374 10) 54 65 94
Ֆաքս.  (374 10) 54 65 94
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողով
Բաղրամյան 19, Երևան 0095
Հայաստանի Հանրապետություն
էլ-փոստ. armgames1@gmail.com
Վեբ հասցե.  http://www.panarmeniangames.am
Ֆեյսբուքյան Էջ Համահայկական Խաղեր